fot. Przemysław Damek
Galerie

Współistnienie. Polsko-węgierskie spotkania fotograficzne

  •  Galeria Fotografii B&B
    ul. 1 Maja 12
  • Wstęp wolny

Wystawa zbiorowa

Wystawa podsumowuje warsztaty fotograficzne, które łączyły doświadczonych węgierskich i polskich artystów z młodymi twórcami, pragnącymi zrealizować swój projekt fotograficzny w międzynarodowym gronie.

Młodzi artyści biorący udział w warsztatach zostali wyłonieni w ramach otwartego konkursu. O ich sukcesie zdecydował zarówno wysoki poziom prac, jak i motywacja do podjęcia fotograficznych wyzwań w szczególnych, popandemicznych warunkach.

Zróżnicowana tematyka podejmowanych projektów i zainteresowania uczestników stanowią odbicie współczesnych tendencji w fotografii i stały się punktem wyjścia do rozmowy o międzykulturowych relacjach, zmianach oraz związkach między polską i węgierską kulturą fotograficzną.

Podczas serii intensywnych warsztatów uczestnicy doskonalili swoje umiejętności z obszaru fotografii oraz edukacji wizualnej, nawiązywali nowe przyjaźnie, realizowali autorskie wizje artystyczne w konfrontacji z mistrzami fotografii, a przede wszystkim dzielili się doświadczeniami i twórczo inspirowali. 

Warsztaty miały zróżnicowaną formę: wykładów połączonych z pokazem zdjęć, zajęć praktycznych, sesji coachingowych oraz indywidualnych konsultacji z zaproszonymi artystami.

Mamy nadzieję, że projekt Współistnienie na stałe zasieje w sercach publiczności miłość do fotografii i polsko-węgierską przyjaźń, a prezentowani twórcy jeszcze nie raz zagoszczą na polskich i węgierskich ekspozycjach.

prowadzący: Inez Baturo, Vankó Bence, Bela Doka, Gábor Arion Kudász, Tamás Urbán, Adam Urbán, Katarzyna Zolich

autorzy: Barbara Adamek, Katarzyna Bodora, Xenia Cserkun, Przemysław Damek, Ewa Pasternak-Kapera, Karolina Szymik, Katarzyna Ślesińska, Damian Świńczyk, Iwona Wilczek, Mariia Zhyltsova, Adrianna Zok

gość specjalny wernisażu: Anna Bányász, absolwentka Moholy-Nagy University of Arts and Design w Budapeszcie.
- Zawsze mam problem, kiedy muszę mówić o moich zdjęciach. Chciałbym wierzyć, że one przemawiają zamiast mnie, a nawet skłaniają kogoś do słuchania lub myślenia. Lubię ciszę zdjęć. Obecnie moje główne inspiracje czerpię z mojego otoczenia i przestrzeni życiowej. Przestrzeń tworzona przez wiejski styl życia i bliskość natury. Moim zdaniem na fotografię wpływają niezliczone czynniki z zewnątrz, stąd potrzeba ciągłej obecności, aby znaleźć najbardziej odpowiedni moment. Istnieje wewnętrzny głos, który pozwala mi wiedzieć, kiedy muszę wejść w interakcję i uchwycić moment, który odzwierciedla moją obecność - mówi artystka.

organizator
Galeria Fotografii B&B
ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała
mail: office.fcf@gmail.com   strona internetowa: fundacja-centrum-fotografii.org

https://www.facebook.com/galeriafotografiibielskobiala1992/
galeria czynna od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00, w soboty 9.00-15.00

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała