Zbigniew Podsiadło: Prowincja Na zdjęciu praca Zbigniewa Podsiadły Prowincja
Galerie

Współistnienie. Polsko-czeskie spotkania fotograficzne

  •  Galeria Fotografii B&B
    ul. 1 Maja 12
  • Wstęp wolny

Założeniem projektu jest wzbudzenie trwałego i aktywnego zainteresowania polską oraz czeską sztuką fotograficzną. Projekt ma na celu edukację wizualną oraz wzmocnienie świadomości własnych korzeni oraz różnic i podobieństw między kulturami.

Działania składają się ze spotkań z twórcami polskimi i czeskimi oraz ich prezentacji on-line, jak i czeskich warsztatów fotograficznych oraz podsumowującej wystawy stacjonarnej wraz z jej odpowiednikiem wirtualnym.

W świecie, gdzie obraz jest wszechobecny i stał się już nowym językiem i środkiem komunikacji międzyludzkiej ważne jest zwrócenie uwagi na jakość (nie ilość) tego obrazu, a zatem edukacja wizualna poprzez zwiększone uczestnictwo w kulturze i sztuce jest tutaj kluczowa, aby ograniczać zalew tandetnym obrazem na rzecz znajomości wysokiego poziomu estetyki.

Nie trzeba udowadniać, że sztuka poprawia jakość życia człowieka i podnosi poziom cywilizacyjny, a sztuka fotografii jest jednym z najbardziej powszechnych mediów, trafiającym do szerokiego kręgu odbiorców i twórców.

autorzy zdjęć: Karel Cudlin (Czechy), Marian Dembiniok (Polska), Libor Fojtik (Czechy), Janusz Fogler (Polska), Katarzyna Łata (Polska), David Macháč (Czechy), Konstancja Nowina-Konopka (Polska), Zbigniew Podsiadło (Polska), Marian Siedlaczek (Czechy)
 

organizator
Galeria Fotografii B&B
ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała
mail: office.fcf@gmail.com   strona internetowa: fundacja-centrum-fotografii.org

https://www.facebook.com/galeriafotografiibielskobiala1992/
galeria czynna od wtorku do piątku w godz. 9.00-17.00, w soboty 9.00-15.00

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała