Wolno mi! Na zdjęciu plakat wystawy
Galerie

Wolno mi!

  •  Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
    ul. Słowackiego 17
  • Wstęp wolny

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz prezentuje prace konkursowe 22. Festiwalu Sztuki Wysokiej, który w 2021 roku odbywał się pod hasłem Wolno mi! Festiwal jest organizowany przez Pracownię Stalowe Anioły oraz Fundację Śląskie Obrazy przy wsparciu finansowym Gminy Bytom. Przy organizacji wydarzenia każdego roku pracuje wielu pasjonatów i wolontariuszy reprezentujących rozmaite środowiska i grupy twórcze z terenu Polski południowej.

Sztuka Festiwalu Sztuki Wysokiej jest bardzo różnorodna – profesjonalna i naiwna, elitarna i popularna. (…) Na festiwal przyjeżdżają twórcy reprezentujący różne sposoby rozumienia sztuki. W przedsięwzięciu brali, i nadal biorą udział artyści z różnych części śląskiej metropolii, z odległych krańców Polski, a nawet świata. Wystawiali tu profesjonaliści o sławie przekraczającej granice Europy, ci którzy dopiero wypływają na szerokie wody oraz (niejednokrotnie) genialni samoucy. Ta otwartość na wszystkich obywateli świata sztuki, niezależnie od wykształcenia, pochodzenia czy estetycznych preferencji, daje niespotykaną gdzie indziej możliwość konfrontowania ze sobą (czy tak bardzo różnej?) sztuki autorstwa profesorów, absolwentów i studentów akademii z twórczością osób bez artystycznego wykształcenia.

W roku 2021 Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz był jednym z partnerów festiwalu. Owocem współpracy jest prezentowana w Kubiszówce wystawa festiwalowych prac.

Zgromadzone dzieła ukazują różnorodność sztuki współczesnej, jej nurty i style oraz różnorodne formy artystycznego wyrazu. Serdecznie zapraszamy do spotkania z pracami XXII Festiwalu Sztuki Wysokiej, autorstwa twórców artystów, którzy nie boją się eksperymentów i nowatorskich rozwiązań. Na wystawie będzie można podziwiać m.in. dzieła: Tadeusza Koseli – zdobywcy wyróżnienia Bielskiej Jesieni, profesorów ASP w Katowicach: Piotra Bąka i Aleksandra Ostrowskiego, prof. Małgorzaty Łuszczak z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie,  czy Julii Sznober  – zdobywczyni I nagrody festiwalowego konkursu. Młode pokolenie artystów będą reprezentować również związani z Kubiszówką instruktorzy: Agnieszka Lewandowska, Katarzyna Nachman, Jarosław Kuś.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 3 lutego  o godz. 17.00  w Galerii Na Piętrze  Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz. Wstęp wolny. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr telefonu 33 812 58 86.

organizator
Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
ul. Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125886
mail: kubiszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: www.mdk.beskidy.pl

https://www.facebook.com/kubiszowka

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała