Wokół gitary  Na zdjęciu plakat imprezy
Muzyka

Wokół gitary

  •  Dom Kultury w Kamienicy
    ul. Karpacka 125
  • Wstęp wolny

Zagrajmy razem – proponuje Dom Kultury w Kamienicy. 3 maja o godz. 17.00 obok kamienickiego DK przy ul. Karpackiej 125 rozpocznie się impreza dla gitarzystów z Bielska-Białej i okolic oraz wszystkich osób lubiących zabawę w plenerze.

Spotkanie gitarzystów poprzedzą warsztaty, które poprowadzi Dariusz Kozakiewicz – znakomity gitarzysta m.in. Perfectu, współpracujący przez lata z różnymi zespołami, w tym z legendarnym Breakoutem, oraz wieloma znanymi muzykami i wokalistami.

Dom Kultury w Kamienicy propaguje grę na gitarze, organizując cykl zajęć Wokół gitary; będzie on miał swój finał właśnie 3 maja podczas imprezy dającej możliwość muzykowania w szerszym gronie. DK zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego grania i śpiewania oraz na koncert gwiazdy wieczoru. Szykuje się międzypokoleniowa zabawa z muzycznym pazurem. Tegoroczna, trzecia już, edycja imprezy odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Na scenie postawionej w Kamienicy wystąpią zespoły: LAF, Tres Notas i KamtoDK – z tą ostatnią formacją zebrani gitarzyści zagrają popularne utwory: Hey Joe, Sweet Child o’Mine, Krakowski spleen, Kiedy byłem małym chłopcem i - na finał, podobnie jak w ubiegłym roku - nieśmiertelny przebój Zegarmistrz światła.

Warto zaznaczyć, że Hey Joe, rockowy klasyk znany najbardziej z genialnego wykonania Jimmy’ego Hendrixa, zapoczątkował tradycję majowych popisów zapaleńców gitary na wrocławskim Rynku; następnie pomysł poszedł w świat i przywędrował także do Bielska-Białej. Dołączenie do utworu Hey Joe zestawu polskich hitów sprzed lat jest zachętą do odśpiewania ich przez osoby towarzyszące gitarzystom zgromadzonym w tym dniu w Kamienicy.

Dla osób, które nie grają na gitarze - bądź innym instrumencie, bo muzycy z innymi instrumentami także będą mile widziani w Kamienicy - zaplanowano jeszcze więcej atrakcji: warsztaty plastyczne dla dzieci, konkursy z nagrodami, stoiska gastronomiczne, wspaniałą atmosferę i koncert gwiazdy –Darek Kozakiewicz Live, czyli Dariusza Kozakiewicza wraz z zespołem.

Na gitarowy piknik i koncert jest wstęp wolny!

Płatny wstęp (50 zł/os.) będzie na mistrzowskie warsztaty gitarowe, które 3 maja w godz. 14.30-16.00 w budynku Domu Kultury w Kamienicy poprowadzi Dariusz Kozakiewicz – gwiazda gitarowego pikniku. Uwaga! Obowiązują wcześniejsze zapisy w sekretariacie DK w Kamienicy, liczba miejsc ograniczona.

Jak zapewnia Piotr Wolny, kierownik kamienickiej filii Miejskiego Domu Kultury, który sam jest gitarzystą i instruktorem gry na tym instrumencie, każdy uczestnik warsztatów otrzyma pamiątkowy certyfikat.

Ciekawostka: w filmie nakręconym w Kamienicy, promującym tegoroczną edycję Wokół gitary, wystąpił – i zagrał na gitarze (!) –Przemysław Smyczek, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej: https://www.youtube.com/watch?v=zlQkER5ZSTE&t=1s

 

materiały prasowe Miejskiego Domu Kultury - DK w Kamienicy, oprac. L. Kotwicz

organizator
Dom Kultury w Kamienicy
ul. Karpacka 125, 43-30 Bielsko-Biała
tel. 338119362 strona internetowa: https://www.facebook.com/dom.kultury.w.kamienicy/


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała