Wojowie dla wojowników Na zdjęciu plakat imprezy
Rozmaitości

Wojowie dla wojowników

  •  Rynek
  • Wstęp wolny

Od wojów dla wojowników. Niech przeszłość i teraźniejszość połączą siły dla lepszej przyszłości. Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Bielska Drużyna Najemna Svantevit - grupa rekonstrukcji historycznej wczesnego średniowiecza wraz z Centrum Wolontariatu Caritas diecezji bielsko-żywieckiej, archeologami-pasjonatami historii Pokazujemy Historię - przygotowują inicjatywę charytatywną na rzecz ogarniętej wojną Ukrainy. 6 marca od godz. 11.00 na Rynku wspólnie z wolontariuszami Caritasu będą prowadzić zbiórkę pieniężną na pomoc dla całego narodu walczącej Ukrainy. Pozyskane środki pieniężne przekazane zostaną w szczególności na zakup leków i środków opatrunkowych dla szpitali ukraińskich.

W programie m.in. pokazy - formacji ataku i obrony wojów Słowian i Wikingów, uzbrojenia i broni wojów Mieszka I i Wikingów skandynawskich, strojów i ozdób kobiecych i męskich z IX \XI wieku w tym z Rusi Kijowskiej oraz zabawy archeologiczne dla dzieci z prawdziwymi archeologami, wybijanie monet, zdjęcia z Wikingami i Słowianami do albumów rodzinnych i mediów społecznościowych

organizator
Bielska Drużyna Najemna Svantevit
, 43-300 Bielsko-Biała
mail: kontakt@svantevit.eu   strona internetowa: https://www.facebook.com/SvantevitBDN/


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała