Wojciech Kozielski: Obsługiwałem angielskiego ciula i inne niezwykłe historie Na zdjęciu okładka plakat imprezy
Książki

Wojciech Kozielski: Obsługiwałem angielskiego ciula i inne niezwykłe historie

  •  Spirala Cafe
    Przechód 1
  • Wstęp wolny

Spotkanie autorskie i promocja książki Wojciecha Kozielskiego z ilustracjami Agnieszki Grzegorczyk odbędą się 28 maja o godz. 18.00. Tematem spotkania będzie także debiut prozatorski W. Kozielskiego Weltschmerz Hardcore. Będzie można zakupić książki z autografem autora, nie zabraknie dobrej muzyki puszczanej z gramofonu. Spotkanie poprowadzi Natalia Nowaczek.

Wojciech Kozielski - człowiek undergroundu, rocznik 1969, przez 5 lat prowadzący klubu Baza w Krakowie, animator niezależnej kultury. Wcześniej organizował koncerty, sprzedawał płyty, pracował w kilku wytwórniach fonograficznych i pisał o muzyce dla mniejszych i większych magazynów, od Anteny Krzyku po Przekrój. Ślązak mieszkający w Krakowie, z długim epizodem emigracyjnym. Szczur miejski kochający prymitywnego rockandrolla i życie towarzyskie.

Weltschmerz Hardcore Wojciecha Kozielskiego to świadectwo epoki z pierwszej ręki. Jeśli ktoś chciałby zrozumieć, przypomnieć sobie lub poczuć, czym był punk i punk rock dla polskiej kultury i kontrkultury w latach 80. i późniejszych, i czym to smakowało, nie musi już daleko szukać. Punk w Polsce to fenomen. W czasach, kiedy nie można było właściwie nic, udało się zrobić właściwie wszystko. To powieść o niezgodzie, odwadze i pasji. Debiut prozatorski Wojciecha Kozielskiego Weltschmerz Hardcore dla ruchu punk jest tym samym, czym byli debiutanccy Mistycy i narkomani Wojciecha (Tarzana) Michalewskigo dla ruchu hipisowskiego. Miłość w czasach kontrkultury naprawdę nieźle brzmi i wcale nie jest słodka. Czy coś zostało z buntu lat 80.? Czy miał on wpływ na rzeczywistość? Czy zmienił świat? I czyim kosztem? I czy to ostre brzmienie gitar, gulgoczące basy, mocne rytmy i wywrzeszczane teksty przetrwały swoją epokę? W tej książce jest sporo pytań, są i nienarzucające się odpowiedzi i sporo wolnego pola do interpretacji. Weltschmerz Hardcore to świadectwo z czterema paskami. Jak wypada porównanie kontrkultury punk w Polsce i u źródła, w Londynie? Wypadamy całkiem nieźle. Czy da się zmieścić kawał historii Polski i kawał historii muzyki rockowej na jednej kasecie magnetofonowej? W tej książce się to udało.

organizator
Spirala Cafe
Przechód 1, 43-300 Bielsko-Biała


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała