Lizz Wright Na zdjęciu plakat koncertu
Muzyka

Lizz Wright

  •  Cavatina Hall
    ul. Dworkowa 2
  •  Wstęp: 279-199 zł

Dzięki niepowtarzalnemu głosowi, który The New York Times reklamuje jako gładki, ciemny alt posiadający cechy, które można kojarzyć z dojrzewającym w beczkach bourbonem lub miękką jak masło skóra, Wright śpiewa z szybującym odbiciem kulturowej tkanki Ameryki. Leży pod scenariuszem historii ludzkości, przekraczając podziały społeczne, oferując miłość i głębokie poczucie człowieczeństwa. Jej muzyka akceptuje piękno rzeczywistości i zbiorowe doświadczenie przynależności. Dla słuchacza piosenki Wrighta ucieleśniają tradycję, która pozwala nam zawsze czuć się jak w domu.

Wright czerpie inspirację z jej wychowania na Południu w Georgii, gdzie była dyrektorem muzycznym małego kościoła, w którym jej ojciec był pastorem. Muzyka gospel oraz śpiew wezwań i odpowiedzi ze zborem dały początek jej zetknięciu z muzyką, podczas gdy wkrótce miała przemierzać Great American Songbook na swojej drodze do znakomitej kariery wokalnej.

W wieku 22 lat Wright zasłynęła w całym kraju jako wokalistka z koncertowym hołdem dla Billie Holiday, gdzie jej opanowany występ skradł show. W wieku 23 lat podpisała kontrakt z Verve Records na wydanie Salt, które znalazło się na szczycie list przebojów współczesnego jazzu Billboardu. Jej kolejne albumy (Dreaming Wide Awake, The Orchard, Fellowship, Freedom & Surrender) nadal zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów, a jej singiel Lean In (z Freedom & Surrender) znalazł się na Letniej Playliście Prezydenta Obamy 2016. Wyprodukowane przez ikonę Ameryki, Joe Henry’ego, najnowsze pełnometrażowe nagranie studyjne Wrighta, GRACE (Concord Records; 2017), ujawnia sieć głęboko sięgających korzeni historii i piosenek, które łączą bardzo różnorodne tradycje, które są duszą amerykańskiego Południa.

15 czerwca 2022 roku Lizz Wright założyła niezależną wytwórnię Blues & Greens Records, wydając Holding Space, genialny album na żywo, na którym uchwycono koncert w Berlinie w Niemczech w 2018 roku. Wyprodukowany przez Christiana Ulbricha, Holding Space zawiera 11- zbiór piosenek Wright śpiewającej ze swoim elektryzującym zespołem, w skład którego wchodzą: Bobby Ray Sparks II (klawisze), Ben Zwerin (bas), Ivan Edwards (perkusja) i Chris Bruce (gitara). Towarzyszący mu film krótkometrażowy o tym samym tytule, towarzyszący albumowi koncertowemu, oddaje siłę występów na żywo i ich porywający wpływ na publiczność. Wyprodukowany przez Monikę Haslip i Lynne Earls film Holding Space zawiera materiał zza kulis i wywiady ze wszystkimi muzykami.

Wytwórnia Wright, Blues & Greens Records, ma na celu stworzenie innowacyjnego modelu biznesowego, w którym artyści mogą budować trwałe i zdrowe kariery. Po ponad 20 latach kontraktów z dużymi i niezależnymi wytwórniami Wright dostrzega nierównowagę władzy i niesprawiedliwość własności artystycznej. Blues & Greens Records tworzy zdrowy ekosystem dla Wright i inspiruje ją do wyobrażania sobie i rozwijania ofert dla wschodzących artystów. Jej debiutanckie wydawnictwo, Holding Space, staje się pierwszym nagraniem wzorcowym, jakie posiada.

Misją Blues & Greens jest przywrócenie podstawowego człowieczeństwa w biznesie muzycznym z dobrym samopoczuciem oraz zrównoważonymi i zdrowymi praktykami biznesowymi na czele. Artyści Blues & Greens będą właścicielami swoich mistrzów, dzieł kreatywnych i obrazów. Skarbiec majątku zostanie przekazany artystom z wszelkimi prawami pod własnym nazwiskiem. Artyści zaprojektują i będą kapitanami swoich unikalnych narracji oraz będą współpracować z wiodącymi w branży ekspertami od reklamy i marketingu, aby podzielić się tymi historiami z mediami.

organizator
Cavatina Hall
ul. Dworkowa 2, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 790 551 588
mail: kasy@cavatinahall.pl   strona internetowa: https://cavatinahall.pl/

Bilety dostępne na stronie www.cavatinahall.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała