Od 11 marca 2020 do odwołania w Bielsku-Białej nie będą się odbywały zapowiedziane imprezy kulturalne -> [koronawirus.html]
Wirtualny Chór Męski Harfa Wirtualny Chór Męski Harfa: Głęboka pande-mija

Wirtualny Chór Męski Harfa: Głęboka pande-mija

  •  Chór Męski Harfa
    Dom Kultury w Komorowicach Krakowskich
  • Wstęp wolny

Chór Męski Harfa działający przy Domu Kultury w Komorowicach włączył się w ogólnopolską akcję #zostańwdomu nagraniem piosenki Głęboka pande-mija. Posłuchajcie koniecznie!

Chcemy się z Państwem podzielić naszym harfowym sposobem na spędzenie czasu w domach - piszą chórzyści na swojej stronie www.harfa.bielsko.pl
Przychodzimy do Was z utworem, do którego autorski tekst pandemiczny napisał niezawodny Jan Wróbel. W dźwiękach melodii ludowej „Głęboka studzienka” zawarliśmy nadzieję i wiarę, że ten nadzwyczajny i dziwny czas niebawem się skończy, a paraliżujący cały świat wirus pokonamy śpiewem i jednością. Dzielimy się tym co najcenniejsze: radością, entuzjazmem i optymizmem. Choć nagrania wykonaliśmy w zaciszach domowych, udało nam się stworzyć chóralne dzieło, które dzięki naszym przyjaciołom nabrało wymiaru kompletnego nagrania wielogłosowego. Nam w sercach gra muzyka i właśnie dlatego stworzyliśmy Wirtualny Chór Męski Harfa.
Piosenkę w wykonaniu chórzystów Harfy pod dyrekcją kierownik Anny Ostrowskiej i z akompaniamentem Nataszy Firlej można usłyszeć na YouTubie.

Na stronie internetowej Chóru Męskiego Harfa można przeczytać więcej tekstów koronawirusowych piosenek chóru ze słowami napisanymi przez utalentowanych chórzystów - m.in. na melodię Hej, górol ci ja górol (słowa Krzysztof Zdyb), Kukułeczka kuka (słowa Aleksander Kampczyk) i Hej, przez żywieckie pola leci sarna (słowa Jan Wróbel).
Hej przez żywieckie pola leci sarna
koronawirus ją przygarnia
i ja bym go też przygarnoł
no i wszystko mu wygarnął
hej z wściekłej złości, z wściekłej złości

Chór Męski Harfa powstał w Komorowicach Krakowskich w 1972 roku, obecnie pracuje w komorowickim Domu Kultury. Śpiewa w nim 25 chórzystów pod kierunkiem artystycznym Anny Ostrowskiej. W repertuarze mają pieśni patriotyczne, religijne, Kolędy i pastorałki, pieśni ludowe, a nawet piosenki kabaretowe oraz utwory muzyki poważnej. Harfa występuje podczas imprez kulturalnych, kościelnych i okolicznościowych. 
 

organizator
Chór Męski Harfa
Dom Kultury w Komorowicach Krakowskich, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: http://www.harfa.bielsko.pl./


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała