Wirtualne spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Gawlikiem
Rozmaitości

Wirtualne spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Gawlikiem

  •  Dom Kultury w Wapienicy
    ul. Cieszyńska 398
  •  Wstęp: spotkanie online

Dom Kultury w Wapienicy zaprasza na wirtualne, wiosenne spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Gawlikiem.

- Przenieśmy się na chwilę do Tanzanii, na Kilimandżaro do Serengeti i Zanzibaru; oglądając zdjęcia autorstwa Grzegorza Gawlika zapomnijmy o otaczającej nas rzeczywistości... – zachęca DK

Grzegorz Gawlik - podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf. Odwiedził 90 państw na 6 kontynentach. Zdobył ponad 60 szczytów 4-, 5-, 6-, i 7-tysięcznych m.in. w Himalajach, Andach, Pamirze, Kaukazie, w Atlasie Wysokim w Kordylierach, w Tanzanii i na Borneo. Zdobył 57 wulkany, w tym 40 aktywne oraz 105 miejsc wulkanicznych (np. pola geotermalne i lawowe) w ramach projektu 100 WULKANÓW", który jest jedynym takim projektem na świecie! Grzegorz Gawlik realizuje ten projekt od 2006 r.  Eksploruje ponadto pustynie, tereny polarne, dżungle, morza i oceany, rafy koralowe, wodospady, kaniony oraz jaskinie.Jako dziennikarz i podróżnik współpracował dotychczas m.in. z telewizją TVN i TVP. INFO, portalami: Interia.pl, Onet.pl, Interia 360.pl, prasą: NPM, Globtroter, Poznaj Świat, Gazeta Wyborcza.
Autor książki sensacyjno-przygodowej Kamień Zagłady oraz licznych reportaży, felietonów, materiałów przewodnikowych, dzienników, relacji z wypraw i blogów. Laureat nagród dziennikarskich oraz plebiscytu „Absolwent z Pasją 2014”, zorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz ambasador Polish Working Dog Foundation w Bielsku Białej.
Laureat nagrody im. A. Zawady, przyznanej przez wybitnych przedstawicieli świata podróżniczego podczas 17-tych Ogólnopolskich Spotkań Podróżniczych, Żeglarzy i Alpinistów (KOLOSÓW) w Gdyni (2015 r.), członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Samodzielnie  organizuje wszystkie swoje wyprawy, obecnie organizator wypraw komercyjnych.

DK zaprasza na  portal podróżniczy Grzegorza Gawlika, oto linki:

http://www.grzegorzgawlik.pl/

http://www.grzegorzgawlik.pl/blog/1297-kilimandzaro-wierzcholek-uhuru-peak-5895m-i-lodowiec-polnocny-czesc-2-3

 

http://www.grzegorzgawlik.pl/blog/1135-wschodni-lodowiec-kilimandzaro-i-migawki-z-ostatniej-wizyty-w-tanzanii

 

http://www.grzegorzgawlik.pl/blog/1174-kilimandzaro-to-czego-nie-widac-ze-szczytu-krater-reusch-wulkanu-kibo-tanzania

organizator
Dom Kultury w Wapienicy
ul. Cieszyńska 398, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338184148 strona internetowa: https://www.facebook.com/pages/category/Community-Center/Dom-Kultury-w-Wapienicy-337512683094352/


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała