Od 11 marca 2020 do odwołania w Bielsku-Białej nie będą się odbywały zapowiedziane imprezy kulturalne -> [koronawirus.html]
 Banialuka: Klub Małego Rzemieślnika
Teatr

Banialuka: Klub Małego Rzemieślnika

  •  Teatr Lalek Banialuka
    ul. Mickiewicza 20
  • Wstęp wolny

Stwórz swój teatr w domu!

Program internetowy dla dzieci - tych mniejszych (4-6 lat) oraz tych większych (7-10 lat) nosi nazwę Banialuka. Klub małego rzemieślnika. Pracownicy Teatru Lalek Banialuka - plastyczki, krawcowe, rzeźbiarze i stolarze - odkrywają tajemnice przeistaczania różnych prozaicznych i często na pozór zbędnych przedmiotów domowych w prawdziwą magię teatralnych lalek, rekwizytów a kto wie, może nawet stworzą teatr z kartonu? Zaprojektują kostium i scenografię.

Do udziału w programie zostali zaproszeni: Małgorzata Jankowska, Krystyna Nikiel, Joanna Bogacz-Lisicka, Grzegorz Sowa oraz Robert Marciniak. To dzięki nim w domowym zaciszu najmłodsi widzowie naszego Teatru zbudują prawdziwie magiczne przedmioty a może nawet swój własny teatr.

Zastanówmy się teraz Drodzy Rodzice - jak w kreatywny sposób spędzić czas z dzieckiem, kiedy dookoła słyszymy niepokojące informacje o zakazach i nakazach? Jak w twórczy i nieszablonowy sposób zapełnić czas naszym najmłodszym Widzom? Idealnym rozwiązaniem są zajęcia praktyczno-techniczne z rzemieślnikami naszego teatru.

Dlaczego warto uczyć dzieci majsterkowania?

Zajęcia majsterkowania były niegdyś w szkołach obowiązkowe, będąc niezbędnym narzędziem w rozwijaniu umiejętności manualnych, koncentracji, cierpliwości, a przede wszystkim wyobraźni i samodzielności. Dziś, w cyklicznym programie Klub małego rzemieślnika, zajęcia te powracają w wielkim stylu. Mamy nadzieję, że pokolenia, które pamiętają ZPT (zajęcia praktyczo-techniczne) chętnie podejmą wyzwanie i zabiorą swoje dzieci do tajemniczej krainy majsterkowania.

Mnóstwo codziennych czynności przeniosło się teraz do Internetu. Czas epidemii to czas wirtualny. Chcemy w tej nowej, trudnej rzeczywistości dać jednak dzieciom coś pozytywnego. Z naszym Teatrem, kreatywne korzystanie z Internetu jest naprawdę możliwe! Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie. Dlatego bardzo ważne jest, aby jak najwięcej prac wykonywać własnoręcznie pod czujnym okiem rodzica.

Program Banialuka. Klub małego rzemieślnika znajdziecie na naszym profilu społecznościowym FB w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 10.00. Wszystkie odcinki archiwizowane są na stronie Teatru oraz kanale YouTube.

Teatr Lalek Banialuka – teatr dla każdego, teatr w Twoim domu!

Archiwalne odcinki będzie można oglądać na kanale YouTube oraz stronie internetowej teatru www.banialuka.pl w zakładce AKTUALNOŚCI!

https://www.youtube.com/watch?v=LIfXRfkHSlc&t=473s

https://www.youtube.com/watch?v=xNAr3bdf8Rw&t=119s

https://www.youtube.com/watch?v=De62yPY4gss&t=195s

https://www.youtube.com/watch?v=c15ntMgpRWs&t=75s

organizator
Teatr Lalek Banialuka
ul. Mickiewicza 20, 43-300 Bielsko-Biała
mail: biuro@banialuka.pl   strona internetowa: www.banialuka.pl

bilety:
- w Kasie Teatru - pn.-pt. w godz. 8.00-16.00, ni. w godz. 9.00-12.00, tel. 338150914, 338221047 lub 338123394 - w. 32
- w Impresariacie - pn.-pt. w godz. 8.00-16.00, ni. w godz. 8.00-16.00, tel. 338150914, 33 8221047 lub 338123394, e-mail: impresariat@banialuka.pl
- w systemie sprzedaży on-line - na niedzielne przedstawienia oraz wybrane spektakle w inne dni tygodnia - www.banialuka.pl/repertuar - przycisk kup bilet

Spektakle    

czwartek

28

maja

10:00


Bilety

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała