Mateusz Wojtasiński i Michał Czaderna Na zdjęciu kadr z filmu instruktażowego
Rozmaitości

Wdech, wydech

  •  Urząd Miejski w Bielsku-Białej
    pl. Ratuszowy 1
  •  Wstęp: on-line

Film instruktażowy prezentujący ćwiczenia oddechowe dla osób, które chorowały na Covid-19, powstał we współpracy z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej. To szczególnie ważna aktywność po przebyciu koronawirusa.

Przygotowany zestaw ćwiczeń pomoże zredukować stres, poprawić nastrój, wzmocnić siłę mięśni, poprawić sprawność umysłową oraz rozprawić się z dusznościami.

Na filmie aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej Michał Czaderna i Mateusz Wojtasiński prezentują zestaw kilku ćwiczeń. Przeznaczone są one praktycznie dla każdego, do ich wykonania potrzebne jest tylko krzesło z oparciem i trochę wolnego miejsca. Podstawowa zasada, o której należy pamiętać podczas ćwiczeń oddechowych, to żeby wydech był dwa razy dłuższy niż wdech. Film z ćwiczeniami zamieszczamy poniżej.

Dzięki rapowej konwencji i rymowanemu tekstowi szybko wpada w ucho i w oko oglądającemu w każdym wieku.

Nagranie zrealizowano we współpracy z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej, Miejskim Domem Kultury w Bielsku-Białej, Domem Kultury w Starym Bielsku i Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Konsultacja medyczna na potrzeby filmu została przeprowadzona ze specjalistką chorób płuc Agatą Skrzyńską-Rafałowską. Ćwiczenia prezentują Michał Czaderna i Mateusz Wojtasiński. Autorem tekstu jest Michał J. Sandecki. Muzykę stworzyli Michał J. Sandecki i Krzysztof Sandecki, a całość zmasterowała firma 3/4 UDGS.

link do filmu;https://youtu.be/S5ManOHSogo

organizator
Urząd Miejski w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: www.um.bielsko.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała