Watch Docs przez cały rok: Kiedy już wiesz Na zdjęciu kadr z filmu Kiedy już wiesz
Film

Watch Docs przez cały rok: Kiedy już wiesz

  •  Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA
    Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała,
  • Wstęp wolny

Projekcja filmu będzie połączona ze spotkaniem z przedstawicielami i przedstawicielkami Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Bielsku-Białej oraz dyskusją. 

Kiedy już wiesz, reż. Emmanuel Capellin

Jakie to uczucie, kiedy już wiesz, że nie zdarzy się cud, który powstrzyma klimatyczną katastrofę? Jako zaangażowany filmowiec i aktywista, Emmanuel Cappellin postanowił poświęcić swój film kwestii globalnego ocieplenia. Podczas podróży do Chin na pokładzie gigantycznego kontenerowca doznał załamania nerwowego. Klimatyczna depresja zmusiła go do przewartościowania życia i dokonania kilku kluczowych wyborów. Wychodząc od bardzo osobistych przeżyć, Cappellin nie traci z oczu szerszego kontekstu. Zamiast tworzyć kolejne ostrzeżenie przed nadciągającym kryzysem wskazuje, jak zminimalizować jego skutki. Odwiedza ludzi, którzy musieli nauczyć się radzenia sobie z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi i ich następstwami. Rozmawia z ekspertami, którzy szukają praktycznych rozwiązań na trudne czasy. 
reż. Emmanuel Capellin, Francja 2020

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Bielsku-Białej - grupa młodych bielszczan i bielszczanek wspólnie działających na rzecz walki z przyczynami i skutkami katastrofy klimatycznej. Wywierają presję, edukują, walczą o stanowcze rozwiązania problemów dotykających nas już dziś.

 

Organizatorami wydarzenia są: redakcjaBB, Stowarzyszenie Montaż, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Bielsku-Białej oraz Klubokawiarnia Aquarium. 

organizator
redakcjaBB
ul. Krasińskiego 5a, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 698900450


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała