Gitarzysta Jakub Walicki i pianistka Aleksandra Popliołek-Walicki, fot. Aleksandra Świeczkowska Na zdjęciu Gitarzysta Jakub Walicki i pianistka Aleksandra Popliołek-Walicki
Muzyka

Walicki-Popiołek Duo

  •  Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki
    ul. Wyspiańskiego 5a
  •  Wstęp: zaproszenia

Gitarzysta Jakub Walicki i pianistka Aleksandra Popliołek-Walicki wystąpią 24 września o godz. 18.00.

Iberico to debiutancki album klasycznego duetu gitarowo-fortepianowego Walicki-Popiołek Duo.Stanowi podsumowanie dotychczasowej pracy zespołu. Materiał - nagrany z reżyser dźwięku Beatą Jankowską-Burzyńską w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego - został przedstawiony przez artystów jako muzyczna podróż po krajach hiszpańskojęzycznych. Na płycie wysłuchać można aranżacji znanych hiszpańskich utworów klasycznych: Tańca hiszpańskiego Manuela De Falli, Serenaty Joquina
Malatsa, Suity hiszpańskiej Isaaca Albeniza, jak i argentyńskiego Libertango Astora Piazzolli. Nie brakuje również utworów współczesnych napisanych oryginalnie na skład duetu - Quebra-Queixo Clarice Assad to pierwsze światowe nagranie utworu. Sonate printaniere współczesnego Serbskiego kompozytora Dusana Bogdanovica, utwór kończący płytę, to wytyczenie przez artystów kolejnej drogi rozwoju w karierze muzycznej.

Płyta została objęta patronatami: księcia Don Enrique de Villamor y Soraluce, prezydenta Asociación Pro Tradición y Cultura Europea,  Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków Instytutu Muzyki i Tańca, Fundacji Julian Cochran.

rezerwacja bezpłatnych zaproszeń
1. Zaproszenia na koncerty organizowane w Sali Koncertowej ZPSM im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej można zarezerwować w następujący sposób:
TELEFONICZNIE pod numerem telefonu +48 33 4988410 wew. 234 w każdy wtorek i środę w godzinach 11.00-14.00
MAILOWO salakoncertowa.bielsko@gmail.com, wpisując w tytule maila Rezerwacja oraz datę i nazwę koncertu, a w treści maila imię i nazwisko zamawiającego oraz liczbę zaproszeń.

UWAGA: Tylko otrzymanie maila zwrotnego jest równoznaczne z potwierdzeniem przyjęcia rezerwacji.
2. Zaproszenie na wydarzenie jest imienne.
3. Rezerwacja może być przyjęta po podaniu przez rezerwującego następujących informacji: imię i nazwisko, numer telefonu, liczba zaproszeń.
4. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 zaproszenia.
5. Rezerwacja obowiązuje do wyczerpania puli zaproszeń przeznaczonych na dany koncert.
6. Odbiór zaproszeń odbywa się dzień przed koncertem w portierni szkoły w godz. 8.00- 20.00 lub w dniu koncertu w godz. 8.00-17.00 w portierni szkoły, od 17.00 w foyer sali koncertowej.

Koncert odbywa się dzięki wsparciu Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

organizator
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki
ul. Wyspiańskiego 5a, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 334898410


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała