Waglewski Fisz Emade Na zdjęciu Waglewski Fisz Emade
Muzyka

Waglewski Fisz Emade

  •  Cavatina Hall
    ul. Dworkowa 2
  •  Wstęp: 129-89 zł

Trio Waglewski Fisz Emade zaistniało w 2008 roku płytą Męska muzyka. W nagraniu Męskiej Muzyki towarzyszył Waglewskim Marcin Masecki. Płyta szybko okazała się ważnym wydarzeniem artystycznym jak i sukcesem komercyjnym – w krótkim czasie uzyskała status Platynowej Płyty. Pięć lat później w 2013 roku w sprzedaży pojawia się kolejny album WFE pt. Matka, Syn, Bóg. Bardzo szybko trafia na czołowe miejsca list sprzedaży. Kilka dni po premierze singiel promocyjny pt. Ojciec znalazł się na #1. miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego. Przy nagraniu tego albumu Waglewskim gościnnie towarzyszyli m.in. Miłosz Pękala – wibrafon (Mitch&Mitch), wokalistka duetu Rebeka – Iwona Skwarek, Mariusz Obijalski – fortepian (Fisz Emade Tworzywo) i Stefan Wesołowski – instrumenty smyczkowe.

W 2020 roku artystyczne drogi Panów Waglewskich splatają się po raz trzeci. Po siedmiu latach od Złotej Płyty Matka Syn Bóg, Waglewski Fisz Emade powracają z albumem Duchy ludzi i zwierząt. Na swojej trzeciej płycie, muzycy poruszają się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień, i jak na Waglewskich przystało – zręcznie przy tym wymykając się gatunkom muzycznym.

Szerokie spojrzenie na muzykę, jakie prezentują Wojciech, Bartosz Fisz i Piotr Emade Waglewscy, po raz kolejny zaowocowało mocnym albumem, o silnym artystycznym wyrazie. Fani poprzednich płyt zespołu znajdują na Duchach ludzi i zwierząt brzmienia znane wcześniej, charakterystyczne dla zespołu, ale jak mówi Wojciech Waglewski: Nasze nowe piosenki są inne niż stare, ładniejsze. Płyta też będzie ładniejsza i inna… Za kompozycje i słowa, odpowiadają Wojciech i Bartosz Waglewscy. Producentem muzycznym płyty jest Piotr Waglewski. Gościnnie w nagraniu płyty udział wzięli: Anna Prokopczuk (altówka i głos), Mariusz Obijalski (fortepian i instrumenty klawiszowe) oraz Dominik Frankiewicz (wiolonczela). Album Duchy ludzi i zwierząt ukazał się nakładam Mystic Production.

organizator
Cavatina Hall
ul. Dworkowa 2, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 790 551 588
mail: kasy@cavatinahall.pl   strona internetowa: https://cavatinahall.pl/

Bilety dostępne na stronie www.cavatinahall.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała