W tę świętą noc Na zdjęciu okładka płyty
Muzyka

W tę świętą noc

  •  Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
    ul. Słowackiego 27,
  •  Wstęp: bilety w DK w Olszówce oraz DK Włókniarzy

Wydali debiutancką płytę, a za kilka dni odbędzie się koncert promujący ich talenty. Mowa o Bielskim Chórze Gospel. Koncert już 28 stycznia w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

Pasjonaci boskiego śpiewania

Założony w 2017 roku Bielski Chór Gospel od pierwszych dni związany jest z Domem Kultury w Olszówce, placówką Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej. BCG to dynamicznie rozwijająca się formacja mieszana, w której śpiewa kilkadziesiąt osób. W 2022 roku w zespole czynnie udzielało się ponad 60 wokalistów i wokalistek. Chór zrzesza miłośników tego najbardziej radosnego rodzaju muzyki chrześcijańskiej. Od samego początku współpracuje z zespołem profesjonalnych muzyków pod kierownictwem Jacka Obstarczyka, których również można usłyszeć na płycie. W zróżnicowanym repertuarze posiada znane standardy i współczesne utwory uwielbieniowe. Dyrygent Michał Czulak dba o zachowanie równowagi pomiędzy środkami artystycznego wyrazu, przekładającymi się na wysoki poziom wykonawczy - a emanacją pozytywnej energii, charakterystycznej dla grup wierzących w ożywczą moc muzyki gospel.

To też największy atut debiutanckiej płyty BCG pod tytułem W tę świętą noc. Aranżacje kolęd i pastorałek nagranych na krążku zostały stworzone przez Jacka Obstarczyka, który z wielką pieczołowitością zadbał o to, aby każdy z tych utworów był tradycyjny w swej postaci, ale nade wszystko niósł ze sobą piękne brzmienie bogatego instrumentarium.

Jacek Obstarczyk zagrał na fortepianie oraz instrumentach klawiszowych, Jacek Stolarczyk na skrzypcach, Adrian Staszuk na gitarze akustycznej oraz elektrycznej, Jakub Bejda na gitarze basowej, Seweryn Piętka na perkusji, a Patryk Zakrzewski na perkusjonaliach.

Wydawcami płyty są Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej oraz Dom Kultury w Olszówce. Partnerami natomiast: FCA Poland, miasto Bielsko-Biała, firma PMJ Kompozyty – Paweł Jakubiec oraz Studio DMB – Dominik Wawak.

Koncert promujący debiutancki album Bielskiego Chóru Gospel z gościnnym udziałem wybitnych wokalistek: Beaty Bednarz i Wiktorii Węgrzyn-Lichosyt pod honorowym patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego odbędzie się 28 stycznia o godzinie 18.00 w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

Podczas koncertu zagrają:
Jacek Obstarczyk - fortepian oraz instrumenty klawiszowe,
Jacek Stolarczyk - skrzypce,
Krzysztof Kokoszewski - skrzypce,
Mateusz Skrzyp - instrumenty klawiszowe,
Adrian Staszuk - gitara elektryczna i akustyczna,
Jakub Bejda- gitara basowa,
Seweryn Piętka - perkusja,
Patryk Zakrzewski- perkusjonalia.

Bilety na wydarzenie dostępne są w Domu Kultury w Olszówce i Domu Kultury Włókniarzy w cenie 30 złotych.

źródło: Dom Kultury Olszówka

organizator
Dom Kultury w Olszówce
ul. Olszówka 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338292584
mail: olszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: https://www.facebook.com/DomKulturyWOlszowce


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała