W stolicy: 17. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Muzyka

W stolicy: 17. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

  •  Fundacja Shalom
    ul. Senatorska 35, Warszawa
  •  Wstęp: on-line

22-30 sierpnia odbędzie się w tym roku 17. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, a najatrakcyjniejsze koncerty i spotkania będą dostępne także w nieodpłatnych transmisjach internetowych!

Warszawa Singera już od 17 lat współtworzy artystyczny koloryt stolicy, prezentując kulturę żydowską w najrozmaitszych jej perspektywach. Co roku, u schyłku wakacji, oferuje bogaty program: od wielkich i kameralnych koncertów, poprzez spektakle teatralne, po zajęcia dla najmłodszych. W tegorocznej edycji, z powodu ograniczeń koronawirusowych, największe festiwalowe wydarzenia będą emitowane także przez kanały wirtualne.

Warszawa Singera to muzyka. Koncerty kantoralne, klezmerskie, popularne żydowskie piosenki z ubiegłego stulecia. W tym roku usłyszymy na przykład legendarnego skrzypka Vadima Brodskiego, słowacką grupę Preßburger Klezmer Band czy zespół Kroke. Dawne piosenki w nowych aranżacjach usłyszymy w porywających współczesnych interpretacjach, między innymi Jana Młynarskiego i grupy Warszawskie Combo Taneczne, w recitalu Moniki Chrząstowskiej, spektaklach kabaretowych aktorów Teatru Żydowskiego. Nie zabraknie dobrego jazzu - wystąpi m. in. Włodek Pawlik Trio, grupa włoskiego gitarzysty Francesco Bruno, Liudas Mockūnas z Litwy i Mikołaj Trzaska. A gwiazdą koncertu finałowego będzie w tym roku Kayah, która wraz z grupą Transoriental Orchestra zaprezentuje swój wielki artystyczny projekt etniczny Bez granic.

Warszawa Singera to teatr. Będzie okazja, by zobaczyć najlepsze spektakle przygotowane przez zespół Teatru Żydowskiego, choćby: Szoszę. Opowieść o namiętności, Pekin czy Szabasową dziewczynę. Warszawa Singera to debaty, premiery książek i spotkania literackie. Fragmenty prozy wielkich pisarzy żydowskich posłuchamy w interpretacji polskich aktorów, m. in. Danuty Stenki czy Zbigniewa Zamachowskiego. Nie zabraknie odkrywania miasta z wybitnymi historykami, spacerów muzycznych, pokazów filmowych, prezentacji warszawskich ośrodków kultury żydowskiej i zajęć dla dzieci. W tym festiwalu każdy znajdzie coś, co lubi. W tym roku także w wersji on-line.

Szczegółowy program na: www.festiwalsingera.pl.

organizator
Fundacja Shalom
ul. Senatorska 35, 00-099 Warszawa
tel. 22 6203036
mail: shalom@shalom.org.pl   strona internetowa: http://shalom.org.pl/


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała