Uwierz w Mikołaja, jarmark w BB Na zdjęciu kadr z filmu
Film

Uwierz w Mikołaja

  •  Helios
    ul. Mostowa 5
  •  Wstęp: wg cennika

Już 10 listopada w kinach będzie można zobaczyć świąteczną komedię Uwierz w Mikołaja kręconą m.in. w Bielsku-Białej.

W styczniu 2022 roku ekipa filmowa Uwierz w Mikołaja gościła w Bielsku-Białej ponad tydzień. Zdjęcia kręcone były na Rynku i dochodzących do niego uliczkach oraz na dworcu kolejowym Bielsko-Biała Główna. Wcześniej miejscem akcji była Milówka i Goczałkowice Zdrój, a na zakończenie Warszawa.

Na ekrany kin świąteczna opowieść trafi, jak zapowiadano, późną jesienią, ale wszystko przesunęło się o rok.

To będą święta inne niż wszystkie. Wielkie marzenia wymieszają się z wielkimi niespodziankami, miłość i radość zostaną znalezione w nieoczywistych miejscach, a Mikołajem będzie mógł zostać każdy, kto gotowy jest otworzyć swoje serce. Ludzie z pozoru dalecy staną się sobie bliscy, samotność ustąpi miejsca wspólnemu szczęściu, a najskrytsze pragnienia znajdą swoje spełnienie – czytamy w zapowiedzi filmu.

Zwiastun filmu można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/xyOx5DxNqXM

Któż lepiej zapanuje nad bożonarodzeniowym chaosem niż kobiety? Dlatego nie dziwi, że to właśnie one stoją za sterami nowej świątecznej produkcji. Komedia Uwierz w Mikołaja jest efektem połączenia sił trzech pań - Magdalena Witkiewicz jest autorką bestsellera pod tym samym tytułem, na podstawie którego scenariusz napisała Ilona Łepkowska, a za kamerą stanęła reżyserka Anna Wieczur.

W obsadzie filmu Uwierz w Mikołaja znalazło się pełno gwiazd, wśród których każdy znajdzie swoich ulubieńców, a wśród nich są: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Aleksandra Grabowska, Grzegorz Daukszewicz, Dorota Kolak, Cezary Żak, Mateusz Janicki, Teresa Lipowska i wielu innych.
Za produkcję odpowiedzialna jest firma MTL Maxfilm – jeden z największych niezależnych producentów filmowych w Polsce, który ma na swoim koncie hity: 8 rzeczy, których nie wiecie o facetachWkręceni oraz dwie ostatnie części przebojowej serii Kogel Mogel.

Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki Happy End. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

gatunek: komedia świąteczna
produkcja: Polska 2023
reżyseria: Anna Wieczur
scenariusz: Ilona Łepkowska
obsada: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Aleksandra Grabowska, Grzegorz Daukszewicz, Dorota Kolak, Cezary Żak, Mateusz Janicki, Teresa Lipowska, Ewa Szykulska, Dorota Stalińska, Maciej Damięcki, Bohdan Łazuka, Krystyna Tkacz, Marta Lipińska, Elżbieta Starostecka, Wiktoria Nowak

organizator
Helios
ul. Mostowa 5, 43-30 Bielsko-Biała
tel. 334987015, 334987017 strona internetowa: www.helios.pl


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała