UrBBan Fusion. Art & Fashion Festival Na zdjęciu logo imprezy
Rozmaitości

UrBBan Fusion. Art & Fashion Festival

  •  Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
    ul. Słowackiego 27
  •  Wstęp: wg cennika

Czeka nas nowe wydarzenie w festiwalowym kalendarzu Bielska-Białej i to jeszcze w tym roku. Mowa o UrBBan Fusion. Art & Fashion Festival, który odbędzie się w mieście od 1 do 3 grudnia. Natomiast już 6 listopada w Bielskim Centrum Kultury organizatorzy festiwalu zaplanowali casting na modelki i modeli UrBBan Fusion. Art & Fashion Festival.

UrBBan Fusion. Art & Fashion Festival to festiwal modowy. Wydarzenie tworzone jest z inicjatywy władz miasta i według pomysłu oraz pod dyrekcją artystyczną uznanej na świecie projektantki – Natashy Pavluchenko, tworzącej na co dzień właśnie w Bielsku-Białej.

Tym samym miasto nad rzeką Białą sięga do swojej bogatej tradycji włókienniczej, pokazując potencjał kreatywny osób w nim współcześnie tworzących. Wszystko będzie się odbywało, jak zaznaczają organizatorzy na stronie internetowej festiwalu urbbanfusion.com, z uwzględnieniem młodych ludzi, do których w szczególności jest adresowana nowa inicjatywa pozwalająca im na spotkanie z kreatywnością i doświadczeniem cenionych już – tak polskich, jak i międzynarodowych – przedstawicieli świata sztuki, mody, fotografii, muzyki i innych dziedzin artystycznych.

Program festiwalu przewiduje pokazy-spektakle, performance, artystyczne spotkania rangi masterclass, wystawy fotograficzne, pokazy filmowe, showroomy, a także konkurs skierowany do młodych adeptów świata mody – osób, które nie ukończyły 31. roku życia, z nagrodą główną o pokaźnej wartości, przyznawaną w dwóch kategoriach (uczeń i profesjonalista), a także nagrody specjalne.

Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 3 grudnia, a prace można nadsyłać do 22 listopada 2021 roku. Szczegóły znajdują się pod adresem internetowym https://urbbanfusion.com/.

Zanim jednak sam festiwal, już 6 listopada w godzinach od 9.00 do 14.00 Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej zaprasza do swojej siedziby modelki i modeli chętnych do udziału w festiwalu. Tego dnia w BCK-u odbędzie się casting. O szczegółach można przeczytać pod adresem internetowym https://urbbanfusion.com/.

- Chcemy zaprosić bielskie modelki, bielskich modeli bądź z regionu do występu w tym show – mówi dyrektor BCK-u Małgorzata Chełchowska. – Sam festiwal będzie jedynym w swoim rodzaju, takim wydarzeniem – dodała.

- Ten casting będzie prologiem całego UrBBan Fusion. Art & Fashion Festival mającego na celu promocję mody. Promocja będzie odbywała się dwutorowo – będziemy prosili o projekty graficzne uczniów polskich szkół włókienniczych, polskich studiów modelingowych i projektowych, ale również projektantów zawodowych – wtórował Piotr Szczutowski z BCK-u.

Podczas pierwszej edycji festiwalu, po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowana kolekcja Biała/Everlasting autorstwa Natashy Pavluchenko dedykowana miastu Bielsku-Białej. Cała rygorystycznie i wyłącznie w kolorze białym. To kolejna odsłona prac projektantki inspirowanych historią i sztuką. Artystka sięgnęła do wnętrz znakomicie zachowanego bielskiego kościoła św. Stanisława w Starym Bielsku, czerpiąc z jego dekoracji i wiążąc je jednocześnie z tradycją włókienniczą miasta. Premiera kolekcji odbyła się w tym roku w Rzymie, w ramach prestiżowego wydarzenia International Couture, podczas tegorocznych pokazów AltaRoma.

Goście festiwalu będą mieli okazję zobaczyć także inną kolekcję projektantki, pochodzącą z linii kreatywnej łączącej modę i sztukę, a nazwanej Maria D’Anglona, opartej na ornamentach średniowiecznej Bazyliki w Tursi, w regionie Basilicata na południu Włoch.

Festiwal rozpocznie 1 grudnia o godzinie 19.00 w Metrum Jazz Club wernisaż wystawy Biała w obiektywie Romana Hryciowa i Michała Obryckiego. 2 grudnia, również o 19.00, w Teatrze Polskim odbędzie się gala otwarcia festiwalu. Podczas wydarzenia zaplanowano koncert performatywny Anny Guzik Bezsenna połączony z premierowym pokazem mody Biała/Everlasting autorstwa Natashy Pavluchenko. Ostatniego dnia festiwalu w Bielskim Centrum Kultury od godziny 12.00 do 17.00 odbędą się pokazy, warsztaty i showroomy. M.in. pokaz kolekcji autorstwa uczniów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, a także wykłady - Natashy Pavluchenko, Hairdressers Wella, Rafała Stanowskiego o tym Jak przebić się w świecie mody? oraz Marii Cristina Rigano (w j. angielskim) Have a look as Fashion Show Backstage oraz dr Pauliny Żmijowskiej. O godzinie 19.00 tego samego dnia w programie jest gala finałowa z rozstrzygnięciem konkursu, wręczeniem nagród oraz spektaklem performatywnym z wykorzystaniem kolekcji modowych i prezentacją kolekcji Maria D’Anglona autorstwa Natashy Pavluchenko.

Organizatorem festiwalu jest Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, od 1 grudnia 2020 roku kasa w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl

Wydarzenia    

środa

1

grudnia

19:00


w Metrum Jazz Club wernisaż wystawy Biała w obiektywie Romana Hryciowa i Michała Obryckiego, zaproszenia

Skontaktuj się

czwartek

2

grudnia

19:00


w Teatrze Polskim gala otwarcia festiwalu, bilety 35 zł

Skontaktuj się

piątek

3

grudnia

12:00


w Bielskim Centrum Kultury w godz. 12.00-17.00 pokazy, warsztaty i showroomy, wstęp wolny

Skontaktuj się

piątek

3

grudnia

19:00


w Bielskim Centrum Kultury gala finałowa, bilety: 35 zł

Skontaktuj się

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała