U sąsiadów: Zespół Muzyki Salonowej Eleganza Na zdjęciu plakat koncertu
Muzyka

U sąsiadów: Zespół Muzyki Salonowej Eleganza

  •  Muzeum Zamkowe w Pszczynie
    ul. Brama Wybrańców 1, Pszczyna
  •  Wstęp: 40 zł

Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza na koncert plenerowy w wykonaniu Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza, który odbędzie się na tarasie Muzeum (od strony parku) w sobotę, 28 sierpnia 2021 r. o godz. 18.30. W programie koncertu usłyszymy popularne walce, polki, marsze, wiązanki i tańce zarówno znanych jak i nieco zapomnianych mistrzów muzyki salonowej.

Koncert nawiązuje formułą do koncertów promenadowych, które zaistniały w kulturze muzycznej w XIX w. i odbywały się początkowo w największych ówczesnych stolicach Europy - Wiedniu, Paryżu czy Londynie. Ten typ muzycznych przedsięwzięć pomyślany został jako alternatywa dla koncertów wykonywanych w salach koncertowych, przeznaczonych dla elitarnego słuchacza. Koncerty promenadowe rozbrzmiewały dla wszystkich, a ich swobodniejsza atmosfera i estetyczna przystępność znacząco przyczyniły się do egalitaryzacji odbioru muzyki i popularyzacji muzyki artystycznej.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie w godzinach otwarcia muzeum lub online: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl.

Koncert realizowany jest zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej. Miejsca są nienumerowane, liczba miejsc jest ograniczona. 

Więcej informacji: www.zamek-pszczyna.pl

organizator
Muzeum Zamkowe w Pszczynie
ul. Brama Wybrańców 1, 43-200 Pszczyna
tel. 322103037
mail: kancelaria@zamek-pszczyna.pl   strona internetowa: www.zamek-pszczyna.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała