Wojtek Męczyński: Najmniejsze i największe w oceanach
Galerie

U sąsiadów - Wojtek Męczyński: Najmniejsze i największe w oceanach

  •  Galeria na płocie
    przy przystanku autobusowym Grodziec Zagóra, Grodziec
  • Wstęp wolny

To fotografie fascynujących mieszkańców oceanów. Poznacie majestatyczne, ogromne 15-metrowe Humbaki z Tonga. Równie duże i łagodne rekiny wielorybie czy tajemnicze kosogony z Filipin. Jednak większość zdjęć to fotografie przedstawiające wielokolorowy świat morskich mikrostworzeń, często niewiele większych od ziarnka ryżu.

O autorze: organizator wypraw nurkowych, ambasador Olympus, fotografuje przede wszystkim podczas podróży - niekoniecznie tych dalekich, najchętniej pod wodą. Współpracuje ze światową organizacją pozarządową The Ocean Agency. Angażuje się w ochronę środowiska morskiego i raf koralowych, przekazując swoje fotografie do The Coral Reef Image Bank. Prezentował swoje zdjęcia na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Lubi opowiadać o morskim świecie podczas prelekcji w szkołach. 

Wierzę, że pokazywanie piękna podwodnego świata zachęci ludzi do szukania możliwości oglądania większych i mniejszych mieszkańców mórz w ich naturalnym środowisku, a nie w oceanariach. Spotkania takie są o wiele pełniejsze i prawdziwsze. Dają dużo więcej satysfakcji i radości. Chrońmy oceany!

instagram: wojtek_meczynski

- Galeria na płocie jest w Grodźcu, tuż przy przystanku autobusu  Grodziec Zagóra. Na początku pandemicznej izolacji  powiesiłem tam moje zdjęcia koni. Okazało się, że sporo przyjeżdżających do lasu ogląda.Kilka tygodni temu zaprosiłem tam kolegę z Warszawy. Przyjechał autor, zrobiliśmy wernisaż, było sporo ludzi. Nie zamierzam instytucjonalizować tej Galerii, ale póki się da będziemy kontynuować – informuje pomysłodawca galerii Ignacy Cembrzyński.

organizator
Galeria na płocie
przy przystanku autobusowym Grodziec Zagóra, Grodziec


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała