Szmiel Na zdjęciu scena ze spektaklu Szmiel
Teatr

U sąsiadów: Teatralne Lato u Kossaków w Górkach Wielkich

  •  Centrum Sztuki i Kultury Dwór Kossaków
    ul. Stary Dwór 4, Górki Wielkie
  •  Wstęp: bilety na stronie www.kupbilecik.pl

Dwóch ludzi wywodzących się z niegdysiejszego Teatru CST w Cieszynie - jego założyciel Bogusław Słupczyński i aktor Szymon Pilch - czyli Konsorcjum Artystyczne Pilch&Słupczyński przygotowało Teatralne Lato u Kossaków

2 lipca, godz. 20.00 - spektakl  Szlemiel wg I.B. Singera
Ostatni spektakl nieistniejącego Teatru CST zrealizowany w 2012 roku na podstawie opowiadania I.B. Singera pt. Jak Szlemiel wędrował do Warszawy. Spora dawka aktorskiej sprawności,  głebokiej refleksji i poczucia humoru.
wyk. Ł. Matuszek, R.Soliński, Krzysztof Cis, T.Majorek, K.Słupczyńska, B. Słupczyński

9 i 30 lipca, godz. 10.00 - warsztat teatralny dla dorosłych w każdym wieku (park i Dwór Kossaków)
Od dzieciństwa w naszej kulturze uczą nas trzymać język za zębami, kontrolować emocje i zachowywać się rozsądnie. Każdy kto chce spróbować aktorstwa musi się tego oduczyć i pozwolić sobie na impuls i odważne działanie bez względu na to jak się czujemy i kto na nas patrzy. Pozwala to wreszcie być sobą, a tym samym daje nadzieje, że poddamy się działaniu sztuki.
Prowadzenie: Krzysztof Cis, szczegółowe informacje - tel.668-093-043

10 lipca, godz. 10.00 (Dwór Kossaków) - spacer historyczny śladami Zofii Kossak i harcerzy
Wędrówka z opowieścią po terenie góreckiego majątku oraz wzgórza Sojka i Bucze - miejsc związanych z historią harcerstwa polskiego. Propozycja dla wielbicieli osoby i twórczości Zofii Kossak i historii najnowszej.
Prowadzi Bogusław Słupczyński

15-17 lipca - Warsztaty kabaretowe Rafała Solińskego (park i Dwór Kossaków)
- Wielce prawdopodobne, że kabaretu nie da się nauczyć w trzy dni. Ale w trzy dni można stworzyć utwór kabaretowy i go wystawić! Dlatego lubię nazywać te zajęcia warsztatami z twórczości. Napiszemy scenariusz, podzielimy role, przećwiczymy i trzeciego dnia wystawimy skecz, piosenkę, scenkę – to Wy zdecydujecie. Wprowadzimy elementy pracy scenicznej, dialogu, zastanowimy się gdzie jest widz i pointa. Praca będzie intensywna, ale wrażenia z odbytej premiery – niezapomniane. Propozycja dla młodzieży i dorosłych w każdym wieku - zaprasza organizator.
Prowadzenie: Rafał Soliński, szczegółowe informacje - tel. 502-303-227

 

sierpień

13 sierpnia, godz. godz. 10 00 (parking za kościołem w Brennej Centrum) - Wyprawa górska Polaniarskim szlakiem
Wędrówka po graniach Starego Gronia i Kotarza w Beskidzie Śląskim z opowieścią o ludziach uprawijących ziemię na górskich polanach - Polaniarzach, których świadectwa obecności będzie można wręcz dotknąć. Propozycja dla osób zainteresowanych kulturą górską i historią.
Prowadzi Bogusław Słupczyński

14 sierpnia, godz. 20.00 - spektakl Polaniarze
Spektakl jest rezultatem wieloletniej pracy Bogusława Słupczyńskiego nad zagadnieniem polaniarstwa w Beskidach, obecności tam grupy społecznej zajmującej się swoistą i ciężką formą agrokultury górskiej. Polaniarskie życie to dla twórców spektaklu pretekst do opowieści o Polsce XX wieku, o roli mężczyzny, o prawdziwej pracy i beznadziejności ludzkich usiłowań, o trudnej historii, która staje się życiowym fatum. Ale przede wszystkim jest to opowieść o miłości, czasami chropawej i brudnej, ale na pewno prawdziwej.

20 sierpnia, godz. 10.00 (Dwór Kossaków) - spacer historyczny śladami Zofii Kossak i harcerzy
Wędrówka z opowieścią po terenie góreckiego majątku oraz wzgórza Sojka i Bucze - miejsc związanych z historią harcerstwa polskiego. Propozycja dla wielbicieli osoby i twórczości Zofii Kossak i historii najnowszej.
Prowadzi Bogusław Słupczyński

27 sierpnia, godz. 19 00 - spektakl Pamięć Głębinowa
Spektakl według prozy Jerzego Pilcha scenariusza i reżyserii Bogusława Słupczyńskiego na podstawie książki Jerzego Pilcha Bezpowrotnie utracona leworęcznosć. Występują Krzysztof Cis i Szymon Pilch.  Do uzdrowiska w górach przyjeżdża spragniony spokoju pisarz. Niestety dopadają go tu wszystkie nierozwiązane problemy życiowe i twórcze. Jest dramat, dystans i uśmiech.

 

Propozycje dla grup zorganizowanych :

1. Warsztat literacko-teatralny dla dzieci 9-13 lat. Czas trwania - 1, 5 godziny,  dla grup maks.20 osobowych.

Prowadzenie: Bogusław Słupczyński (kontakt i zapisy: e-mail studiosztukicieszyn@gmail.com, tel. 519-553-334)

2. Spacer z Kacperkiem - teatralizowane dzialanie dla dzieci 9-13 lat na motywack książki Zofii Kossak Kłopoty Kacperka Góreckiego Skrzata. Czas trwania : 1 godz. Dla grup maks 20 osobowych.

Prowadzenie: Szymon Pilch (kontakt i zapisy - e-mail : poludnie.events@gmail.com, tel. 600-889-055)

organizator
Konsorcjum Artystyczne Pilch&Słupczyński
,
tel. 600-889-055
mail: studiosztukicieszyn@gmail.com   strona internetowa: https://teatralnelato.pl/


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała