U sąsiadów: Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza do odwiedzin
Muzea

U sąsiadów: Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza do odwiedzin

  •  Muzeum Zamkowe w Pszczynie
    ul. Brama Wybrańców 1, Pszczyna
  •  Wstęp: wg cennika

Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza do odwiedzin. Po czasie kwarantanny społecznej ponownie otworzyło swoje podwoje dla publiczności 2 czerwca br. Zwiedzanie odbywa się na zasadach zawartych w nowym regulaminie dla zwiedzających i według obowiązujących wytycznych sanitarnych.

- Dołożyliśmy wszelkich starań, by po ponownym otwarciu umożliwić naszym gościom zwiedzanie bezpieczne i komfortowe poprzez ścisłe zastosowanie zaleceń służb sanitarnych. Przede wszystkim zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dla zwiedzających. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa wprowadzaliśmy szereg środków ostrożności jak obowiązek dezynfekcji rąk, zasłaniania ust i nosa zakładania ochraniaczy na obuwie oraz zachowania dwumetrowego dystansu między sobą – informuje muzeum. - Zmianie uległy również godziny otwarcia muzeum, wprowadzono też limit wejść na wystawy. Bilety wstępu dostępne są w cenie biletów ulgowych. Zachęcamy też do zakupu biletów online oraz transakcji bezgotówkowych. Zwiedzanie na razie tylko indywidualne, odbywa się według zmienionej trasy obejmującej ekspozycję XIX i XX wieku oraz Zbrojownię. Tymczasowo zawieszone zostały oprowadzania z przewodnikiem, w zamian Muzeum udostępnia za symboliczna opłatą audioprzewodnik w formie mobilnej aplikacji do pobrania na miejscu.

Zabytkowy kompleks Stajni Książęcych zostanie otwarty w najbliższym czasie.

Dla zwiedzających dostępny jest park wokół Zameczku Myśliwskiego Promnice.

Wszystkie szczegóły dotyczące zasad zwiedzania w nowym reżimie sanitarnym dostępne są na stronie internetowej http://www.zamek-pszczyna.pl/

Muzeum kontynuuje działalności online. Zachęca do korzystania z przygotowanych materiałów zamieszczanych na stronie internetowej i portalach społecznościowych.

Facebook: www.facebook.com/zamekpszczyna
Instagram: www.instagram.com/muzeumzamkowepszczyna
Sklep internetowy: www.sklep.zamek-pszczyna.pl

organizator
Muzeum Zamkowe w Pszczynie
ul. Brama Wybrańców 1, 43-200 Pszczyna
tel. 322103037
mail: kancelaria@zamek-pszczyna.pl   strona internetowa: www.zamek-pszczyna.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała