U sąsiadów: Lato teatralne w Villi Rubinstein
Teatr

U sąsiadów: Lato teatralne w Villi Rubinstein

  •  Villa Rubinstein
    al. Ks. Bursche 46, Wisła
  •  Wstęp: wg cennika

Lato tego roku upłynie w Wiśle pod znakiem Lata teatralne w Villi Rubinstein. Stało się ono nieodłącznym elementem programu. Występy na scenie plenerowej w pięknym ogrodzie Villi Rubinstein dostarczą widzowi moc doznań wzrokowych oraz słuchowych. Program przygotowany przez krakowski Teatr Vis A Vis  nawiązuje do Wisły z czasów dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to ta urocza, beskidzka miejscowość była kulturalną i towarzyską perłą oraz miejscem spotkań artystów i największych osobistości tamtego okresu.

Zaplanowano wodewile, programy kabaretowe w stylu retro, przedstawienia muzyczne i taneczne oraz koncerty i recitale…

Zaprezentują zostaną cztery wyjątkowe spektakle. Będą to kameralne, barwne formy teatralne łączące znane i lubiane szlagiery muzyczne z humorystycznymi, pełnymi groteski tekstami Witkacego, zabawnymi fraszkami Jana Sztaudyngera, monologami satyrycznymi Antoniego Słonimskiego  oraz utworami innych bywalców dawnych salonów artystycznych i towarzyskich… A wszystko w rytmach jazzu i swingu… Nie zabraknie także odrobiny awangardy, a także fascynującego Orientu… Czar… Szyk… Styl…  oraz niepowtarzalny klimat spektakli przywołujących niesamowity klimat retro dostarczą Państwu wielu niezapomnianych wrażeń…

repertuar 2020:

11 lipca o godz. 19.00 Sen letniej nocy
Rozśpiewane i roztańczone, kameralne widowisko muzyczne, złożone z największych szlagierów wokalnych oraz zapierających dech w piersiach, energetycznych układów tanecznych.
spiew Magdalena Różowicz., taniec rewiowy Agnieszka Libera, taniec orientalny: Oliwia Rolnicka

18 lipca o godz. 19.00 Summertime
Energetyczny i witalny koncert hitów. Największe przeboje muzyki pop & disco: ABBA, Vaya Cod Dios, Tina Turner, Elton John i inni… śpiewa Anna Dębska.

25 lipca o godz. 19.00 Al Capone Crime Story
To muzyczna, wokalna i taneczna podróż do Chicago lat 20. minionego stulecia,  do ekscytujących czasów szarmanckich gangsterów i ich uwodzicielskich kobiet, do czasów prohibicji i mafijnych porachunków…
śpiew Iwona Karcz-Wojnarowska, narrator Jakub Palacz/ Łukasz Jakubowski, kontrabas Piotr Wojnarowski.

8 sierpnia o godz. 19.00 Back to Amy
Największe przeboje Amy Winehouse oraz Lady Gagi i Lany Del Rey śpiewa Wiktoria Pasierbek.

22 sierpnia o godz. 19.00 Arabska noc
To muzyczna, wokalna i taneczna podróż do tajemniczej i ekscytującej krainy Orientu… W spektaklu największe, porywające hity muzyki arabskiej – zarówno klasyczne, jak i współczesne oraz obejrzycie zjawiskowe układy taneczne… Największe szlagiery muzyki arabskiej śpiewa Justyna Baran. Najpiękniejsze tańce orientalne tańczy Dorota Pawłowska – Jasmina, sułtan: Łukasz Jakubowski / Jakub Palacz.

29 sierpnia o godz. 19.00 High Life
Ten recital jest wyjątkową, ekscytującą podróżą w czasie i przestrzeni do świata przedwojennych teatrzyków kawiarnianych i kabaretów… Zabrzmią największe szlagiery z tamtej epoki. Śpiewa Agnieszka Pudło.

5 września o godz. 19.00 Cher… bogini popu
Największe przeboje Cher zwanej boginią popu śpiewa Justyna Baran.

26 września o godz. 19.00 Chicago The Show
Kameralne widowisko wokalne będące kwintesencją broadwayowskiego musicalu. W spektaklu zabrzmią największe hity z musicalu Chicago i nie tylko… Występują Monika Redhart i Anna Redhart.

Informacje & rezerwacje: tel. 601 773 333

Teatr Vis A Vis występuje w Wiśle w Villi Rubinstein już od sześciu lat. To klasyczny café-theatre w stylu retro nawiązujący do teatrzyków kawiarnianych powstałych w latach 30. XX  wieku w Paryżu, Berlinie, Zurychu i Warszawie, które stanowiły wówczas ważny nurt kultury nieoficjalnej i niekomercyjnej. Café-theatre to forma teatru rozrywkowego nadal niebywale popularna w zachodniej i południowej Europie - w Polsce obecnie praktycznie nieistniejąca.
Teatr Vis A Vis to kieszonkowe Variété... Teatr wystawiający przede wszystkim spektakle kameralne, zwłaszcza muzyczne, wokalne i taneczne - także w formie kameralnych widowisk plenerowych...

Twórcą, dyrektorem i reżyserem Teatru Vis A Vis jest Bartłomiej Piotrowski - impresario z wieloletnim doświadczeniem, producent widowisk i koncertów oraz reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

organizator
Villa Rubinstein
al. Ks. Bursche 46, Wisła


Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała