Zdzisław Beksiński - Bez tytułu (W6), 1998, Muzeum Historyczne w Sanoku Na zdjęciu Zdzisław Beksiński - Bez tytułu (W6), 1998, Muzeum Historyczne w Sanoku
Galerie

U sąsiadów: Beksiński na Śląsku

  •  Tichauer Art Gallery
    ul. Browarowa 21, Tychy
  •  Wstęp: wg cennika

Od 18 czerwca do 25 września w Tichauer Art Gallery w industrialnych przestrzeniach Browaru Obywatelskiego w Tychach trwać będzie wyjątkowy festiwal twórczości Zdzisława Beksińskiego zatytułowany Beksiński na Śląsku. Będzie to pierwsza, tak obszerna wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego na Śląsku, w skład której wejdzie 50 wyselekcjonowanych obrazów z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku, wyłącznego spadkobiercy artysty, a także 5 nietuzinkowych dzieł z tzw. kolekcji japońskiej - zbioru obrazów zakupionych na początku lat 90. XX wieku przez tajemniczych kolekcjonerów z Kraju Kwitnącej Wiśni w celu stworzenia Muzeum Sztuki Wschodnioeuropejskiej w Osace. Obrazy te do  niedawna były uważane za zaginione.

Festiwal obejmie także obszerną wystawę multimedialną Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition i szereg wydarzeń towarzyszących tj: pokazy filmów o życiu Beksińskich, spotkania z ich przyjaciółmi, panele i dyskusje z gośćmi, oraz koncert finałowy Świat Mistrza Beksińskiego. Będzie to pierwsze w Polsce tak kompleksowe przedsięwzięcie artystyczne poświęcone twórczości tego słynnego malarza.

Współorganizatorami festiwalu są Muzeum Historyczne w Sanoku oraz Fundacja Beksiński.

organizator
Tichauer Art Gallery
ul. Browarowa 21, 43-100 Tychy strona internetowa: https://tichauer.pl/art-gallery


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała