Zdjęcie na plakat: Magdalena Krakowska
Muzyka

U sąsiadów: Back To Amy

  •  Villa Rubinstein
    al. Ks. Bursche 46, Wisła
  •  Wstęp: wg cennika

Teatr Vis A Vis w Villi Rubinstein w Wiśle. Największe przeboje Amy Winehouse śpiewa Wiktoria Pasierbek.

Znakiem firmowym Amy Winehouse był głęboki, ekspresywny wokal kontraltowy oraz własne teksty piosenek odnoszące się do jej osobistych przeżyć.  Płyty i piosenki Amy Winehouse otrzymały blisko 60 nagród i nominacji do prestiżowych nagród muzycznych. Debiutancki album Winehouse, Frank (2003) uzyskał znaczny sukces komercyjny, a także uznanie krytyków i nominację do Mercury Prize. Za jej następny album Back to Black (2006) Winehouse otrzymała pięć nagród Grammy w 2008, rekordową ich liczbę przyznaną kiedykolwiek kobiecie w jednym rozdaniu i rekordową liczbę przyznaną kiedykolwiek artyście brytyjskiemu, z których trzy Najlepszy Nowy Artysta, Nagranie Roku i Piosenka Roku zaliczane są do 4 najważniejszych nagród Grammy. Winehouse otrzymała również trzy najważniejsze nagrody Ivor Novello Awards w 2004 i 2007 za najlepszą piosenkę współczesną (za Stronger Than Me i Rehab)  oraz za najlepszą piosenkę muzycznie i lirycznie w 2008 (Love Is a Losing Game) . Otrzymała również w 2007 nagrodę Brit Award dla najlepszej brytyjskiej artystki.

Trapiona licznymi uzależnieniami i problemami ze zdrowiem psychicznym, zmarła w wieku 27 lat w swoim domu w Londynie, dołączając tym samym do tak zwanego Klubu 27.

Inspiracją tytułu oraz klimatu koncertu Back To Amy jest ostatni album artystki Back to Black. W odróżnieniu do jej poprzedniego albumu, który był inspirowany standardami jazzowymi, uwaga Winehouse w albumie Back to Black skierowała się ku żeńskim zespołom lat 50. i 60. XX wieku. W 2012 r. została sklasyfikowana na 26. pozycji na liście 100 najważniejszych kobiet w muzyce prowadzonej przez stację 1. Jej płyta Back to Black pośmiertnie stała się najlepiej sprzedającym się albumem w XXI w. w Wielkiej Brytanii.

Podczas koncertu największe przeboje Amy Winehouse, ale także hity Lady Gagi oraz Lany Del Rey zaśpiewa dla artystka Teatru Vis A Vis - obdarzona niezwykłym głosem o barwie ciemnego altu Wiktoria Pasierbek.

Wiktoria Pasierbek - śpiew
Bartłomiej Piotrowski - inscenizacja

informacje & rezerwacje: 601 773 333

organizator
Villa Rubinstein
al. Ks. Bursche 46, Wisła


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała