Święta na starówce: Tomek Lewandowski & SzeSzeMa Na zdjęciu  Tomek Lewandowski & SzeSzeMa
Muzyka

Święta na starówce: Tomek Lewandowski & SzeSzeMa

  •  Rynek
  • Wstęp wolny

Projekt Tomek Lewandowski & SzeSzeMa jest pomysłem bardziej przyjacielskim niż marketingowym. Muzycy znają się od bardzo dawna (wszyscy pochodzą z Bielska – Białej) i wielokrotnie już ze sobą grali w ramach różnych koncertów i projektów.

Tomek Lewandowski – kompozytor, gitarzysta występujący na scenie od 25 lat, kojarzony z nurtem piosenki poetyckiej i balladowej, korzystający jednak z tradycji bluesowych i jazzowych. Przez kilka lat regularnie pojawiający się na scenie krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami.
Robert Szewczuga – jeden z najlepszych gitarzystów basowych młodego pokolenia. Niezwykle wszechstronny stylistycznie i bardzo starannie wyszkolony technicznie. Swoimi umiejętnościami wspiera: Golec uOrkiestra, Apostolis Anthimos Trio, Flue, Beata Przybytek. Był też członkiem zespołów Leszka Cichońskiego czy Wojciecha Karolaka. Ceniony muzyk sesyjny.
Krzysztof Maciejowski – kompozytor muzyki do kilkunastu spektakli teatralnych, producent muzyczny i aranżer, współpracował min. z zespołami: Golec uOrkiestra, DeMono, Magma oraz z Mieczysławem Szcześniakiem, Beatą Bednarz, Marcinem Pospieszalskim. Współtwórca zespołów Grafoman, Tricolor (z Iwoną Loranc), Dzień Dobry.
Leszek Szewczuga – perkusista i perkusjonalista. Ceniony nauczyciel i członek wielu zespołów swobodnie poruszający się w klimatach od muzyki latynoamerykańskiej do bluesa, rocka czy piosenki balladowej.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, od 1 grudnia 2020 roku kasa w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała