Tomek Lewandowski & SzeSzeMa: Ciepłe piosenki piernikiem pachnące Na zdjęciu  Tomek Lewandowski & SzeSzeMa
Muzyka

Tomek Lewandowski & SzeSzeMa: Ciepłe piosenki piernikiem pachnące

  •  plac Wojska Polskiego
  • Wstęp wolny

Podczas Świat na Starówce usłyszymy Ciepłe piosenki piernikiem pachnące w wykonaniu Tomka Lewandowskiego i zespołu SzeSzeMa.

Tomek Lewandowski & SzeSzeMa 

Tomek Lewandowski - gitary, śpiew
Robert Szewczuga - gitra basowa
Krzysztof Maciejowski - skrzypce, instr. klawiszowe
Leszek Szewczuga – perkusja

Tomek Lewandowski - kompozytor, gitarzysta, występujący na scenie od ponad 25 lat, kojarzony z nurtem piosenki poetyckiej i balladowej, korzystający jednak z tradycji bluesowych i jazzowych.  Przez kilka lat regularnie pojawiał się na scenie krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami. 

tomlewandowski.wordpress.com

www.facebook.com/managertomasza/

Robert Szewczuga - jeden z najlepszych polskich gitarzystów basowych. Niezwykle wszechstronny stylistycznie i bardzo starannie wyszkolony technicznie. Swoimi umiejętnościami wspiera: Golec  uOrkiestra, Apostolis Anthimos Trio, Flue,  Beata Przybytek. Był też członkiem zespołów Leszka Cichońskiego czy Wojciecha Karolaka. Ceniony muzyk sesyjny.

szewczuga.com

Krzysztof Maciejowski - kompozytor muzyki do kilkunastu spektakli teatralnych, producent muzyczny i aranżer, aktor. Współpracował z zespołami Golec uOrkiestra, De Mono, Magma czy  z Mieczysławem Szcześniakiem, Beatą Bednarz, Marcinem Pospieszalskim.  Współtwórca zespołów Grafoman, Tricolor (z Iwoną Loranc), Dzień Dobry. Dwukrotny zdobywca Złotej Maski za kompozycję muzyki do spektakli teatralnych. 

Leszek Szewczuga - perkusista i perkusjonalista. Ceniony nauczyciel i członek wielu zespołów swobodnie poruszający się w klimatach od muzyki latynoamerykańskiej do bluesa, rocka czy piosenki balladowej

Projekt Tomek Lewandowski & SzeSzeMa jest pomysłem bardziej przyjacielskim niż marketingowym. Muzycy znają się od bardzo dawna (wszyscy pochodzą z Bielska - Białej) i wielokrotnie już ze sobą grali w ramach różnych koncertów i projektów, np. Krzysztof Maciejowski jest aranżerem większości piosenek na wydawnictwie Tomasza Lewandowskiego pt. Na Przekór z 1995 roku. Zespół zawiązał się przy okazji przygotowań do koncertu Tomasza w Piwnicy pod Baranami w grudniu 2018 roku.  Koncert został zarejestrowany a płyta pt. 5/12/2018 ukazała się w lutym 2019 roku, ale chęć wspólnego grania pozostała i owocuje koncertami a także planami nagraniowymi.                                             

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, kasa w pokoju nr 14, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała