wnętrze Teatru Polskiego, fot. Paweł Sowa
Teatr

Teatr Polski: Wracamy! Gramy!

  •  Teatr Polski
    ul. 1 Maja 1
  •  Wstęp: wg cennika

6 czerwca odbędzie się pierwszy po spowodowanej pandemią przerwie spektakl Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Zobaczymy farsę Mayday, a 13 i 14 czerwca prapremiera polską spektaklu W górę! w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

- Czekaliśmy na ten moment trzy miesiące. Całe trzy miesiące – najdłuższych, smutnych bo przymusowych wakacji za nami. Wygramy z tym i zagramy dla Was!-  pisaliśmy  – i wreszcie spełnia się ta obietnica. Staraliśmy się być z naszymi widzami przez ten czas. Najważniejsze, że widzowie nas nie opuścili i dawali olbrzymie wsparcie; dziękujemy za to i nieustająco także za to, że wiele osób zdecydowało się zachować bilety na odwołane spektakle; gwarantujemy, że będą mogli je wykorzystać w innym terminie i nie ukrywamy, że ta decyzja pomogła utrzymać kondycję finansową teatru –  informuje asystentka dyrektora Teatru Polskiego do spraw artystycznych Irena Świtalska. - Po informacji odmrażającej teatry od 6 czerwca postanowiliśmy nie zwlekać, tylko otworzyć drzwi właśnie tego dnia; zainaugurujemy powrót ulubionym przez publiczność tytułem Mayday. Już tydzień późnie prapremiera polska spektaklu W górę! w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Pokazy premierowe odbędą się 13 i 14 czerwca. Również 13 czerwca W górę! będzie miało swoją premierę na teatralnej platformie VOD.  

Zarówno premiera, jak i wszystkie zaplanowane w czerwcu spektakle odbędą się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego, m.in. dla ograniczonej liczby widzów (50 procent miejsc na widowni) oraz z obowiązkiem noszenia maseczek na terenie teatru. O wszystkich pozostałych zasadach uczestnictwa w spektaklach teatr poinformuje na stronie internetowej https://teatr.bielsko.pl/ i Facebooku teatru https://www.facebook.com/teatrpolski?ref=hl, na ulotkach oraz w budynku.

- Gwarantujemy, że widzowie będą w teatrze bezpieczni – zapewnia teatr.

Wyjątkowo w tym roku Teatr Polski będzie grał w okresie wakacji. Repertuar na letnie miesiące już niebawem na stronie teatru; na platformie VOD. Poza pokazem premierowym będą dostępne archiwalne spektakle, pojawią się też pierwsze odcinki audycji Audycja miłosna - wg scenariusza Zuzanny Bojdy i w reżyserii Agaty Puszcz, realizowanej ze środków pozyskanych z projektu Kultura w sieci.

Teatr Polski nie zapomina również o swoich widzach z niepełnosprawnościami wzroku oraz słuchu i rusza dla nich z realizacją kolejnej edycji projektu Spektakle bez barier – sezon 2019 dofinansowanego środków programu Kultura Dostępna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Maseczki znikają już z ulic, ale jeszcze przez jakiś czas będą obowiązkowe, m. in. teatrze. W związku z tym mamy dla widzów kilkanaście wyjątkowych – ozdobionych ręcznie malowanym wizerunkiem budynku teatru. Informacja o zasadach ich nabycia będzie dostępna na stronie i fb teatru –  mówi asystentka dyrektora Teatru Polskiego do spraw artystycznych Irena Świtalska.-  Bądźcie z nami!

organizator
Teatr Polski
ul. 1 Maja 1, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338293160, 338228453
mail: rezerwacja@teatr.bielsko.pl   strona internetowa: www.teatr.bielsko.pl

bilety dostępne on-line za pośrednictwem strony internetowej teatru
kasa czynna: wtorek-piątek 10.00-14.00 i 15.00-18.00 oraz na godzinę przed każdym spektaklem, w weekendy i święta na trzy godziny przed każdym spektaklem
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała