widokówka sprzed lat Na zdjęciu
Teatr

Fabryka Sensacji: Co Ty wiesz o kobietach?

  •  Teatr Polski
    ul. 1 Maja 1
  •  Wstęp: on-line, wg cennika

Już niebawem na deski Teatru Polskiego w Bielsku-Białej powróci Fabryka Sensacji Proszyk & Kachel. Będzie to kolejna odsłona opowieści o historii miasta – z niezwykłej perspektywy dwóch historyków- pasjonatów, Jacków: Proszyka i Kachla.

13 marca o godzinie 19.00, tuż pod Dniu Kobiet, bielski Teatr Polski zaprasza na kolejny wieczór historyczny w cyklu Fabryka Sensacji Proszyk & Kachel pt. Co Ty wiesz o kobietach? Tym razem tematem fabryki będzie kobieta i jej świat. Dowiemy się, jak kobiety dbały o urodę i zdrowie, jak radziły sobie w relacjach damsko-męskich, co je napawało radością, a co zasmucało.

- Analiza prasy dla pań to świetny temat dla socjologów i felietonistów. Jednak i historyk może tu znaleźć sporo informacji o tym, jak zmieniało się życie, moda, problemy i rozterki czytelniczek tzw. prasy kobiecej -informują Jacek Proszyk i Jacek Kachel. - Chcemy zaproponować wycieczkę machiną czasu. Podczas tej podróży przeniesiemy się o ponad 100 lat wstecz, aby zobaczyć podobieństwa i różnice ówczesnej i dzisiejszej oferty dla pań. Jednocześnie lojalnie uprzedzamy, że to będzie męski punkt widzenia, z przymrużeniem oka – dodają twórcy.  

W sposób szczególny podczas przedstawienia ukazana zostanie moda – nie ta dzisiejsza, ale i z 1912 roku. Zobaczymy, jak się nosiły damy w pierwszych latach 20-lecia międzywojennego. W rolach modelek wystąpią… i tu niespodzianka. 
– Nie ukrywamy, że przekonanie tych najpiękniejszych modelek, aby wystąpiły, nie było łatwe, ale specjalnie dla nas się zgodziły. Nie możecie tego nie zobaczyć! - zachęcają z uśmiechem Jacek Kachel i Jacek Proszyk.

Przybywajcie zatem 13 marca do Teatru Polskiego, a tam dojdzie do morderstwa i pani zabije… No kogo? Dowiecie się na miejscu. 

organizator
Teatr Polski
ul. 1 Maja 1, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338293160, 338228453
mail: rezerwacja@teatr.bielsko.pl   strona internetowa: www.teatr.bielsko.pl

bilety dostępne on-line za pośrednictwem strony internetowej teatru
kasa czynna: wtorek-piątek 10.00-14.00 i 15.00-18.00 oraz na godzinę przed każdym spektaklem, w weekendy i święta na trzy godziny przed każdym spektaklem
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała