Teatr Lalek Banialuka: e-witryna. Artystyczne okno na świat na zdjęciu plakat projektu e-witryna. Artystyczne okno na świat
Teatr

Teatr Lalek Banialuka: e-witryna. Artystyczne okno na świat

  •  Teatr Lalek Banialuka
    ul. Mickiewicza 20
  •  Wstęp: on-line

Teatr Lalek Banialuka tworzy dwie nowe strony internetowe – dla teatru oraz dla organizowanego przez siebie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej – w ramach projektu e-witryna. Artystyczne okno na świat.

Rok 2020 zapowiadał się w Teatrze Lalek Banialuka znakomicie. 29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej miał zaprezentować publiczności najciekawsze wydarzenia artystyczne ostatnich dwóch lat z kraju i zza granicy. Mieliśmy poczuć siłę i ekspresję teatru, który nie zna granic – teatru sztuki lalkarskiej... Z powodu globalnej epidemii festiwal najpierw przełożono na jesień, by w rezultacie wydarzenie odwołać. 

Teatr był w tej sytuacji zobligowany do zwrotu pieniędzy, które otrzymał w ramach dotacji i wsparcia sponsorskiego. Banialuka wykorzystała jednak możliwość aplikowania o środki z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach dodatkowego zadania dla instytucji, które nie były w stanie z powodu pandemii zrealizować w pełni pierwotnego wniosku. 

Obecnie teatr tworzy dwie nowoczesne strony internetowe. Są one realizowane w ramach projektu e-witryna. Artystyczne okno na świat i będą szansą na bogate relacjonowanie działalności artystycznej Banialuki oraz przygotowań do festiwalu sztuki lalkarskiej i jego przebiegu. Pozwolą budować oraz cyfrowo udostępniać coraz bogatsze archiwum artystyczne zarówno widzom, jak i osobom zawodowo zajmujących się sztuką.
- Chcąc skutecznie realizować swoje cele statutowe, teatr musi konkurować z dziesiątkami wydarzeń komercyjnych. Konieczne zatem było stworzenie nowoczesnych narzędzi prezentacji festiwalu i teatru oraz zbudowanie spójnej komunikacji wizualnej, promującej obie te marki oraz sztukę wysoką - informuje specjalista ds. promocji i reklamy w Teatrze Lalek Banialuka Katarzyna Kosecka.

Opracowywane są m.in. slogan teatru, kolorystyka, typografia, wzorce materiałów wizualnych. 
- Liczymy na to, że realizacja zadania e-witryna. Artystyczne okno na świat w znaczący sposób pomoże nam w odbudowaniu utraconej na skutek pandemii widowni. W Nowym Roku zapraszamy wszystkich naszych widzów do wirtualnych odwiedzin naszego teatru! Szczegóły dotyczące nowych stron internetowych będą systematycznie publikowane na profilu społecznościowym Banialuki oraz na starej stronie internetowej w zakładce aktualności – dodaje K. Kosecka. 

organizator
Teatr Lalek Banialuka
ul. Mickiewicza 20, 43-300 Bielsko-Biała
mail: biuro@banialuka.pl   strona internetowa: www.banialuka.pl

bilety:
- w Kasie Teatru - pn.-pt. w godz. 8.00-16.00, ni. w godz. 9.00-12.00, tel. 338150914, 338221047 lub 338123394 - w. 32
- w Impresariacie - pn.-pt. w godz. 8.00-16.00, ni. w godz. 8.00-16.00, tel. 338150914, 33 8221047 lub 338123394, e-mail: impresariat@banialuka.pl
- w systemie sprzedaży on-line - na niedzielne przedstawienia oraz wybrane spektakle w inne dni tygodnia - www.banialuka.pl/repertuar - przycisk kup bilet
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała