Tata też czyta  Na zdjęciu plakat imprezy
Książki

Tata też czyta

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  •  Wstęp: zapisy

Książnica Beskidzka i księgarnia internetowa Tantis z Bielska-Białej zapraszają do udziału w akcji społecznej Tata też czyta. 2 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka w bibliotece tatusiowie z Bielska-Białej będą mogli wziąć udział w maratonie głośnego czytania.

Tata też czyta to kampania społeczna, której inicjatorami są Fundacja Powszechnego Czytania i wydawnictwo Tatarak. Według badań mężczyźni i chłopcy w Polsce czytają dziś dużo mniej niż kobiety i dziewczynki. Wynika to między innymi z braku wzorca czytającego mężczyzny w rodzinie.

- To naprawdę bardzo ważna akcja i kiedy dostaliśmy zaproszenie do udziału w niej, nie zastanawialiśmy się ani chwili – mówi Justyna Gałka z księgarni Tantis.

W ramach akcji we współpracy z Książnicą Beskidzką zorganizowany zostanie maraton czytania na głos. Każdy tata, który przyjdzie do książnicy 2 czerwca i poczyta dzieciom przez kwadrans, otrzyma książkowy upominek ufundowany przez księgarnię Tantis.

– Zachęcamy gorąco tatusiów z Bielska-Białej do udziału w akcji. Pora zmienić te niekorzystne proporcje i pokazać światu, że tata też czyta, również w naszym mieście – dodaje Justyna Gałka.

Na maraton obowiązują zapisy telefoniczne – 33 822 82 21.

Maraton odbywać się będzie w godzinach 11.00-13.00 i 14.00-16.00.

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała