Sztuka współtworzenia Na zdjęciu plakat warsztatów rodzinnych
Rozmaitości

Sztuka współtworzenia

  •  Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
    ul. Słowackiego 17
  • Wstęp wolny

Na warsztaty projektu Sztuka współtworzenia zaprasza Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz. To propozycja twórczego spędzenia wolnego czasu dla wszystkich, którzy nie wyjeżdżają w lipcu z naszego miasta.

Wśród przygotowanych propozycji są wakacyjne rodzinne warsztaty artystyczne – patchwork, modelowanie przestrzenne, animacja poklatkowa oraz wakacyjne warsztaty dla młodzieży - animacja poklatkowa oraz projektowanie przestrzenne z elementami metaloplastyki.

Podczas warsztatów projektowania przestrzennego z elementami metaloplastyki uczestnicy poznają podstawy projektowania przestrzennego i metaloplastyki, przygotują projekty instalacji artystycznych, które mogłyby stanąć przed budynkiem domu kultury, wykonają modele za pomocą bezpiecznych materiałów np. płyta PCV, tektura, blaszka miedziana a następnie pod kierunkiem prowadzącego warsztaty będą podejmować próby pracy z metalem i profesjonalnymi narzędziami. Warsztaty poprowadzą Magda i Jacek Wichrowscy, artyści Pracowni Stalowe anioły z Bytomia.

Na warsztatach patchworku uczestnicy wykonają, z różnych kolorowych kawałków tkanin, indywidualne prace wyrażające ich zainteresowania, temperament i nastawienie do świata. Następnie prace zostaną połączone w jedną całość. Wielkoformatowe dzieło Kubiszówka zaprezentuje jesienią podczas wystawy podsumowującej warsztaty. W tworzeniu patchworków uczestnicy nawiążą do techniki MOLA stosowanej przez Indianki Kuna. Warsztaty poprowadzi Jarosław Kuś.

Podczas rodzinnych warsztatów animacji poklatkowej uczestnicy zdobędą najpotrzebniejszą wiedzę o animowaniu w pigułce. Dzięki przybliżeniu historii animacji filmowej i wprowadzeniu w jej techniczne niuanse, cześć praktyczna, tj. realizacja animacji, okaże się nie tylko logiczna, ale i nad wyraz prosta. Podczas warsztatów uczestnicy skupią się na animowaniu tradycyjną metodą stop-motion przy wykorzystaniu techniki wycinankowej. Zespoły rodzinne będą miały okazję wykonać kilka sekund animacji. Aby to zrobić, powinny zabrać ze sobą drobne przedmioty, z którymi są związani i które w jakimś stopniu ich definiują. Mogą też przynieść do zeskanowania ważne dla siebie zdjęcia lub rodzinne fotografie.
Prace staną się częścią wizualizacji projektowej, która Kubiszówka zaprezentuje podczas jesiennego pokazu open-air. Warsztaty poprowadzi Daniel Kusak, artysta wizualny, pracownik Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Wszystkie warsztaty odbędą się w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz i są nieodpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Kubiszówka prosi o zapisywanie się pod nr tel. 33 812 58 86.

Warsztaty są częścią projektu Sztuka współtworzenia realizowanego przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w ramach programu MKDNiS Edukacja kulturalna 2021.

Terminy warsztatów:
rodzinne warsztaty projektowania przestrzennego z elementami metaloplastyki - 9 lipca, godz. 15.00- 18.00;
rodzinne warsztaty patchworku - 9 lipca, godz. 16.00-19.00;
rodzinne warsztaty animacji poklatkowej - 17 lipca, godz. 15.00 - 19.00;
warsztaty projektowania przestrzennego dla młodzieży - 9 lipca, godz. 11.00-14.00;
warsztaty animacji poklatkowej dla młodzieży - 17 lipca, godz. 10.00-14.00.

organizator
Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
ul. Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125886
mail: kubiszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: www.mdk.beskidy.pl

https://www.facebook.com/kubiszowka

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała