Sztuka op-artu
Rozmaitości

Sztuka op-artu

  •  Dom Kultury w Wapienicy
    ul. Cieszyńska 398
  •  Wstęp: on-line

Plastyczka z Domu Kultury w Wapienicy Alina Chałupniak-Bednarska ma dla dzieci  bardzo ciekawą propozycję internetowych zajęć plastycznych, inspirowanych sztuką op-artu. Potrzebne będą następujące materiały: biała i czarna kartka, czarny marker lub kredka, nożyczki i klej.

Wykonanie - wycinamy lub rysujemy wg wzoru dowolne paski, które stworzą nam zamierzony kształt, np. serce, dłoń lub inne abstrakcyjne wzory. Prace mogą mieć też niektóre elementy przestrzenne. Wszystko zależy od waszej wyobraźni. Udanej zabawy!
Jeszcze kilka słów co to jest sztuka op-artu

Op-art jest to jeden ze współczesnych kierunków w sztuce. Z języka angielskiego znaczy optical art, czyli sztuka optyczna, wizualna. Oficjalnie nazwa została nadana przez amerykańskich krytyków sztuki w 1964 roku. Kierunek ten zauważalny jest na różnych polach sztuki, m.in. w grafice, modzie oraz malarstwie. Artyści op-art chcą w jak największym stopniu wpłynąć na doznania wzrokowe odbiorcy, dlatego w tym celu stosują niezwykłe efekty wizualne w postaci zestawień figur geometrycznych czy różnych faktur. Powstaje w ten sposób złudzenie optyczne, odbiorca ma wrażenie przestrzenności obrazu lub ruchu. Często warunkiem zauważenia danego efektu jest przemieszczanie się i obserwowanie dzieła z różnych miejsc. Op-art szczyt popularności miał w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku, głównie w na terenie Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

organizator
Dom Kultury w Wapienicy
ul. Cieszyńska 398, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338184148 strona internetowa: https://www.facebook.com/pages/category/Community-Center/Dom-Kultury-w-Wapienicy-337512683094352/


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała