Szlakiem Dębowego Listka
Rozmaitości

Szlakiem Dębowego Listka

  •  Bielsko-Bialski Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski Dębowiec
    ul. Karbowa 55,
  • Wstęp wolny

W ostatni weekend wakacji 29-30 sierpnia odbędą się Dni Otwarte Dębowca. Jedną z atrakcji tej imprezy będzie rodzinna gra terenowa Szlakiem Dębowego Listka. Podczas spaceru dzieci rozwiązywać będą ukryte w terenie zadania, a na zakończenie czekać będzie na nie drobny upominek.

Spacer z dzieckiem jest idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Spacery przynoszą korzyści zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Przebywanie na świeżym powietrzu hartuje, a słońce wzmaga w organizmie dziecka wytwarzanie witaminy D – niezbędnego budulca kości i zębów. Spacer to również doskonały  moment na to, by dziecko poznawało otaczający świat. 

Dla urozmaicenia spaceru z dzieckiem podczas Dni Otwartych Dębowca (29-30 sierpnia br.) Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy przygotowała krótką grę terenową, która łączy w sobie naukę i zabawę. Gra przypomina znaną chyba wszystkim dzisiejszym rodzicom zabawę w podchody. Skierowana jest do rodzin z młodszymi dziećmi. Podczas spaceru dzieci rozwiązują ukryte w terenie zadania, a na zakończenie czeka na nie drobny upominek.

Aby przystąpić do zabawy, pobrać należy nieodpłatną broszurę dostępną na dolnej stacji kolei linowej na Dębowiec i na torze saneczkowym, a potem… postępować zgodnie z zawartymi w niej wskazówkami.
Zabawa dostępna będzie tylko podczas Dni Otwartych Dębowca. Zainteresowanych wydarzeniem zachęcamy do śledzenia strony https://www.visitbielsko.pl/ i profilu stowarzyszenia na FB: https://www.facebook.com/lot.beskidy, gdzie na bieżąco opisywane są poszczególne aktywności realizowane w jego ramach.

W trosce o nasze zdrowie zachowujemy bezpieczny dystans, a w razie potrzeby lub na prośbę organizatorów zasłaniamy nos i usta.

Dni Otwarte Dębowca trwać będą 29-30 sierpnia . Turystom i mieszkańcom Bielska-Białej nieodpłatnie udostępnione zostaną - kolejka kanapowa na Dębowiec, tor saneczkowy i park linowy. W programie imprezy znajdą się również – obok terenowej gry dla rodzin z dziećmi - ćwiczenia ruchowe dla dzieci oraz gimnastyka dla osób dorosłych i seniorów. Dni Otwarte Dębowca dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach zadania publicznego dla pobudzenia ruchu turystycznego w obiektach i atrakcjach na terenie Województwa Śląskiego.

organizator
Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy
plac Opatrzności Bożej 18, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 537618837 strona internetowa: www.visitbielsko.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała