płyta winylowa fot. Pixabay
Rozmaitości

Święto winyli w Galerii Sfera

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5
  • Wstęp wolny

Gdy trafiły na rynek pod koniec XIX wieku, miały średnicę zaledwie 12,5 centymetra. Teraz po wielu latach są o wiele większe, ale niezmiennie wywołują szybsze bicie serca u niejednego kolekcjonera. Mowa o winylach, które już 17 i 18 lipca będą głównymi bohaterami giełdy w Galerii Sfera. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników analogowych dźwięków, którzy będą mogli wybierać spośród tysiąca płyt z różnych gatunków muzycznych: od wszystkich rodzajów rocka, aż po … jazz i pop!

Płyty winylowe odtwarzane na gramofonie były popularne do końca lat 80. XX wieku, a później zostały wyparte przez płyty kompaktowe. Teraz sytuacja się zmieniła, a winyle ponownie wróciły do łask. Dlatego wiele osób wyciąga z szafy stare adaptery i odwiedza antykwariaty oraz pchle targi w poszukiwaniu muzycznych perełek. Z myślą o melomanach Galeria Sfera po raz kolejny organizuje giełdę płyt winylowych, na której swoje kolekcje zaprezentują wystawcy z całego kraju m.in. z Wrocławia oraz Krakowa. Wśród płyt dominować będą głównie odmiany rocka, ale nie zabraknie też jazzu, popu oraz kultowych albumów największych artystów. 

– Winyle nigdy nie wyszły z mody, tylko na moment ustąpiły miejsca technologicznej rewolucji, by teraz wrócić ze zdwojoną siłą. Dlatego nasza giełda to prawdziwe święto muzyki. Spodziewamy się około 10 tysięcy płyt, CD, a nawet kaset, więc myślę, że każdy będzie zadowolony i znajdzie coś dla siebie – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Giełda odbędzie się w piątek i sobotę 17-18 lipca w godz. 9.00-21.00 oraz zostanie przeprowadzona z obowiązującym reżimem sanitarnym. W jej strefie zostaną ustawione podajniki z płynem do dezynfekcji rąk, aby wszystkie osoby przed wejściem na stoiska mogły z tego skorzystać.

organizator
Sfera
ul. Mostowa 5, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 334987035 strona internetowa: www.sfera.com.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała