Święto sztuki współczesnej Na zdjęciu plakat zapowiadający wystawę
Galerie

Święto sztuki współczesnej

  •  Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
    ul. Słowackiego 17
  • Wstęp wolny

Na kontynuowanej od wiosny wystawie zobaczymy kilkadziesiąt prac najwybitniejszych artystów żyjących i tworzących na Śląsku. Będą to prace - Zbigniewa Blukacza, Antoniego Cygana, Michała Cygana, Bartosza Frączka, Joanny Furgalińskiej, Edwarda Inglota, Aleksandera Kozery, Dominika Kowynia, Elżbiety Kozery, Janusza Karbowniczka, Jarosława Kwelicha, Piotra Kossakowskiego, Macieja Linttnera, Władysława Lucińskiego, Michała Minora, Stanisława Mazusia, Macieja Nawrota, Romana Nowotarskiego, Jacka Rykały, Andrzeja Tobisa, Ireneusza Walczaka i Sylwii Woźniczki.

Przedsięwzięcie jest organizowane we współpracy z Fundacją Śląskie Obrazy, która realizuje swoją misję, organizując wystawy sztuki współczesnej i prowadząc działania edukacyjne. Gromadzona przez kilkanaście lat kolekcja skupia dzieła znakomitych malarzy z naszego regionu. Celem fundacji jest dzielić się tym, co posiada, bo dzieła sztuki żyją, kiedy są podziwiane i oglądane.

Dzisiejszy świat opiera się na technologiach cyfrowych, które fundacja wykorzystuje w promocji sztuki naszego regionu. Tworzy wysokiej jakości, zachowujące walory oryginału, bo reprodukowane 1:1, wydruki dzieł, a następnie prezentuje je na kolejnych wystawach, tworzy też stałe galerie w placówkach oświatowych.

Wystawa, na którą DK zaprasza udowadnia, że sztuka na wysokim poziomie, nie tracąca na jakości, może być dostępna dla każdego i każdy może mieć z nią bezpośredni kontakt!

W Galerii Na Piętrze oraz w sali widowiskowej DK można będzie porównać reprodukcję z oryginałem, podyskutować o kondycji współczesnej sztuki, zachwycić się jej przekazem i pięknem.

organizator
Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
ul. Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125886
mail: kubiszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: www.mdk.beskidy.pl

https://www.facebook.com/kubiszowka
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała