Święto Powiatu Bielskiego Plakat wydarzenia
Rozmaitości

Święto Powiatu Bielskiego

  •  Kozy - plac targowy
  • Wstęp wolny

Święto Powiatu Bielskiego odbędzie się w najbliższy weekend – 11 i 12 września w Kozach. W programie liczne atrakcje oraz okazja do zaszczepienia się przeciw Covid-19.

Co roku powiatowe świętowanie odbywa się w innej gminie. Tym razem gospodarzem będą Kozy. Uczestnicy będą wspólnie bawić się na Dniach Kóz i dziękować za plony na dożynkach gminnych. Centrum wydarzeń będzie plac targowy. Ww sobotę o godz. 14.00 w koncercie Gwiazdy, gwiazdeczki powiatu bielskiego wystąpią dzieci i młodzież, które brały udział w Powiatowym Przeglądzie Grup Artystycznych SAGA. Potem pojawią się już znani artyści, a ze sceny popłyną głównie rytmy reggae. W rozkładzie jazdy m.in. The Djangos oraz Maleo Reggae Rockers!

W niedzielę tradycyjne obrzędy dożynkowe: przejazd korowodu dożynkowego, msza  oraz ceremonia dożynkową. Początek o godz. 10:30. Wśród atrakcji: tor sprawnościowy dla najmłodszych Zostań strażakiem czy konkurs wiedzy Koziański omnibus, przegląd potraw regionalnych Kulinarne dziedzictwo powiatu bielskiego (będzie okazja do degustacji m.in. pyrdelonki z Jaworza, kapuśniory z Buczkowic czy kołacza z Porąbki. Zaplanowano również Festiwal Koziańskich Duszonek! Ciekawostką tegorocznego święta będzie Regionalny Konkurs Wieńców Dożynkowych, na którym będzie okazja zobaczyć wieńce nie tylko z powiatu bielskiego.

Na placu targowym w Kozach będzie można zaszczepić się przeciwko Covid-19. Chętni muszą mieć przy sobie dowód osobisty. Punkt szczepień będzie działał w sobotę w godzinach od 14:00 do 18:00, a w niedzielę od 12:00 do 16:00.

organizator
Starostwo Powiatowe
ul. Piastowska 40, 43-300 Bielsko-Biała


Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała