Święta na starówce Na zdjęciu grafika świąteczna
Rozmaitości

Święta na starówce

  •  Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
    pl. Ratuszowy 1
  • Wstęp wolny

W tym roku Święta na starówce odbędą się na Rynku i placu Wolności.

Czternasta edycja kiermaszu Święta na starówce organizowana jest przez Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej i Agencją Reklamową Promix Irena Swadźba.

Święta na starówce na trwałe wpisały się już w miejski krajobraz, stwarzając miłą przedświąteczną atmosferę tuż przed Bożym Narodzeniem. Stały się dla całych rodzin lubianym  i wyczekiwanym wydarzeniem, łączącym tradycję bożonarodzeniową oraz współczesność, a także kulturę, zwyczaje i zamiłowania kulinarne bielszczan.

 Na Rynku, tak jak w latach poprzednich, w drewnianych pawilonach usytuowana będzie gastronomia. Sprzedawane będą dania gorące, placki ziemniaczane, grzane wino i piwo, napoje bezalkoholowe, lemoniady, ciasta, ryby.

W piątek, 17 grudnia 2021 r. koncertował będzie Zespół Włóczykije, następnie wystąpi Tomek Lewandowski & SzeSzeMa i zespół Dzień Dobry.  O godz. 20.00 rozpocznie się Świąteczna Dyskoteka z Radiem Bielsko (do 22.00).

W sobotę, 18 grudnia 2021 r. bożonarodzeniowe przeboje wszechczasów wykona Eclipse Band. Gwiazdą soboty będzie Dawid Kwiatkowski, polski piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Wieczór zakończy ponownie Świąteczna Dyskoteka z Radiem Bielsko (do 22.00).

Niedziela, 19 grudnia 2021 r. rozpocznie się koncertem Miejskiego Domu Kultury pod tytułem Beskidzkie Betlejem. Na zakończenie bożenarodzeniowy koncert chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej.

 Mikołajowa Strefa dla dzieci zlokalizowana zostanie na placu Wolności, gdzie na najmłodszych będzie czekał Mikołaj z wesołymi Elfami i saniami, karuzela i inne atrakcje, w tym animacje i zabawy. Na placu Wolności ustawiony zostanie telebim, który na żywo transmitować będzie program artystyczny z Rynku oraz filmy reklamowe i promocyjne oraz bajki dla dzieci ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

19 grudnia o godz. 18.00 pojawi się Teatr Lufcik na Korbkę & AzisLights – 70 fajerek ! Będzie świąteczny - rozgrzewający spektakl animacyjny wraz z fireshow (pokazem ognia).

Na placu Wolności również w ramach kiermaszu świątecznego swoje stoiska będą mieli wystawcy indywidualni. W ofercie m.in. stroiki, ozdoby choinkowe, biżuteria, dekoracje, miody i przetwory pszczele, wyroby rękodzieła, tradycyjne wędliny  i wyroby wędliniarskie, sery, słodycze, pierniki, żywność ekologiczna i wiele innych.

Zarówno Rynek, jak i ulica 11 Listopada oraz plac Wolności, zyskają specjalną, oryginalną dekorację świetlną. Na placu Bolesława Chrobrego ustawiona zostanie nowa, pięknie udekorowana choinka.

Tym razem z powodu covidowych obostrzeń i ograniczonym dostępem do Ratusza nie odbędą się tradycyjne Świąteczne warsztaty dla dzieci planowane w pomieszczeniach Ratusza (sala sesyjna). 

            

organizator
Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 334971478
mail: sztuka@um.bielsko.pl  


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała