This Cover Band, fot. Paweł Sowa Na zdjęciu This Cover Band
Muzyka

Sylwester na placu Wojska Polskiego

  •  plac Wojska Polskiego
  • Wstęp wolny

Stary 2023 rok będziemy żegnać, a nowy 2024 rok witać na placu Wojska Polskiego. Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej przygotowuje tam wspaniały koncert. Tego wieczoru dla bielszczan i gości w godz. 21.00-2.00 występować będą - Grzybowski Big Band Show, This Cover Band, Dawid Kwiatkowski i DJ Sandecki na Nowy Rok. O północy życzenia zebranym i całemu miastu złoży prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Przybywajcie na Sylwestra 2023 na plac Wojska Polskiego, tam szykuje się świetna zabawa.

Podobnie jak to było podczas zakończonych niedawno Świąt na Starówce na kamienicach wokół placu Wojska Polskiego rozbłysną piękne iluminacje, a na placu Ratuszowym staną stoiska gastronomiczne.

Jako pierwszy zespół podczas sylwestrowego wieczoru zaprezentuje się Grzybowski Big Band Show. To energiczna grupa muzyków, tworząca podczas swoich koncertów niepowtarzalny bigbandowy klimat. Soliści wchodzą w interakcję z publicznością, pobudzając do aktywnego odbioru muzyki zespołu, dlatego wspólna zabawa z Grzybowski Band jest gwarantowana.

Zespół powstał w 2004 roku, jego założycielem jest kompozytor, aranżer, znakomity perkusista - Jarosław Grzybowski, w latach 1999-2004 perkusista zespołu Golec uOrkiestra. Zespół nagrał autorską płytę Vol 1, piosenki z tego albumu - Kocham cię, a ty i Czule śpiewam dla ciebie - były z powodzeniem prezentowane w wielu stacjach radiowych. Wydane zostały również dwa single z tymi utworami. Na scenie na pl. Wojska Polskiego usłyszymy znane i lubiane covery, ale również własne kompozycje zespołu.

Drugą grającą w sylwestrowym koncercie grupą jest This Cover Band. Zespół szerszej publiczności zaprezentował się podczas niedawnych Świąt na Starówce. Tworzą go czterej muzycy zakochani w największych muzycznych przebojach - od Franka Sinatry po Bruno Marsa i Justina Timberlake’a, od Rolling Stonesów po Maroon 5, od Zauchy do Zalewskiego, Podsiadły czy Zawiałow. Zawsze grają na pełnych obrotach - ballady Dżemu, Simply Red, rock'n'roll Niebiesko-Czarnych, Niemena albo twist Chubby Checkera. Nieoczywiste aranże evergreenów i najnowszych hitów w wykonaniu czwórki przyjaciół z Bielska-Białej to znakomita dawka energii ze sceny na Sylwestra, karnawał i każdą zacną imprezę.

Gwiazdą wieczoru będzie Dawid Kwiatkowski - wokalista, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Artysta jest autorem siedmiu solowych albumów studyjnych, w tym krążka Dawid Kwiatkowski, który na dobre ugruntował jego pozycję na muzycznej scenie. Album pokrył się platyną za sprzedaż blisko 40 tysięcy egzemplarzy. Poszczególne single z tej płyty stały się najpopularniejszymi przebojami minionych dwóch lat, docierając kilkukrotnie na szczyt notowań polskiego Airplaya.

Dawid Kwiatkowski jest laureatem - Europejskiej Narody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego oraz polskiego wykonawcy, Telekamery, a także najbardziej prestiżowej narody muzycznej w Polsce - Bursztynowego Słowika, którą otrzymał na festiwalu w Sopocie za hit Bez ciebie. Piosenka ta głosami słuchaczy radia RMF FM została wybrana na przebój roku 2021. Wokalista zdobył też cztery nagrody Nickelodeon Kids' Choice Awards i był jurorem najpopularniejszego w Polsce formatu rozrywkowego The Voice Kids.,

Rok 2023 jest zwieńczeniem 10-letniej działalności muzycznej Dawida Kwiatkowskiego. Artysta prezentuje nowy singiel - zapowiadający kolejny album Cafe de Paris - który w błyskawicznym tempie zdobywa szczyty list przebojów i przekracza próg 15 milionów odsłon w streamingu.
Po zagraniu blisko 100 koncertów w ciągu jednego roku Dawid Kwiatkowski przygotował kolejny singiel - Taki jak ty - i ogłosił premierę nowej płyty Pop Romantyk, która ukaże się na początku 2024 r. 

Już po północy na placu Wojska Polskiego odbędzie się sylwestrowa dyskoteka, którą dowodzić będzie Ojciec Prowadzący Michał J. Sandecki. 
Wielokrotnie grał w klubach: Unique (Sopot), Shine (Kraków), Decade (Bielsko-Biała), Wysokie Tony (Białystok), Klub 30, Helium (Lublin). Od lat pojawia się w Bielsku-Białej na takich imprezach, jak: Dni Bielska-Białej, Festiwal Kubański, Dzień Tańca, Włoska Fiesta. Jest scenarzystą serialu Bielsko-Biała miasto kandydujące do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029 i w kolejnych odcinkach prowadzi widzów przez miasto. Współtworzył konferencję BaseToDo i inicjatywę Wlot Na Spot. Współpracował z Jimkiem i Miuoshem podczas koncertów w NOSPR oraz Gibbsem podczas urodzin Dopehouse Label.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, kasa w pokoju nr 14, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała