Starobielscy święci Na zdjęciu plakat wystawy
Książki

Starobielscy święci

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

Projekt Starobielscy święci jest oparty na animacji fotografii fresków polichromii i dekoracji w kościele św. Stanisława w Starym Bielsku. Cześć fotograficzną wykonali uczniowie klas fotograficznych - pod kierunkiem Sławomira Pilcha i Zbigniewa Poraniewskiego. Multimedialną część - animacje i filmy na podstawie fotografii - opracowali uczniowie z klas reklamy oraz kierunku technik fotografii oraz multimediów w pracowni multimediów Anny Maśki. Część teatralną - żywy plan i nagrania dialogów misterium z offu (dubbing) - zrealizowali uczestnicy Teatru Manufaktura z Miejskiego Domu Kultury - Domu Kultury w Kamienicy oraz uczniowie Koła Teatralnego działającego w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych.

Tym projektem przypomniany został autor tekstu - Józef Argasiński który oprócz licznych działań w obszarze literatury i historii był nauczycielem Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych oraz instruktorem teatralnym.

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała