Sławomir Rumiak, fot. km Spotkanie ze Sławomirem Rumiakiem i Kanon Myokoin ODWOŁANE Sławomir Rumiak
Galerie

Spotkanie ze Sławomirem Rumiakiem i Kanon Myokoin ODWOŁANE

  •  Galeria Bielska BWA - willa Sixta
    Mickiewicza 24
  • Wstęp wolny

W sobotę, 7 listopada br. o godz. 12.00, galeria zapraszała do Willi Sixta na spotkanie ze Sławomirem Rumiakiem i Kanon Myokoin, którzy mieli opowiedzieć o swoich inspiracjach związanych z wystawą Nasienie oraz odniesieniach do kultury Japonii, skąd pochodzi Kanon Myokoin. Spotkanie zostało odwołane

Sławomir Rumiak – urodził się w 1972 roku w Bielsku-Białej, fotograf, artysta wizualny. Absolwent katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1999). Uznanie przyniosły mu cykle fotograficzne, m.in. projekt Prêt-à-Porter (2004), na który złożyła się seria obrazów kobiet pełna odniesień zarówno do historii sztuki, jak i do skomercjalizowanego, uprzedmiotowionego wizerunku kobiety w kulturze masowej. W 2007 roku w ramach pracy „Wyjazd” przejechał na rowerze trasę z Polski do Wenecji, sypiając podczas postojów na kempingach wewnątrz wykonanej przez siebie miniatury pawilonu polskiego na Biennale Sztuki w Wenecji. Artysta doskonale rozpoznawalny w Japonii - współpracował między innymi z tokijskimi galeriami Il Tempo Gallery oraz Zeit Foto Salon, publikował swoje prace w japońskich magazynach fotograficznych, wykładał na tamtejszych uczelniach. Był kuratorem wystaw sztuki japońskiej w Polsce: „Simon Yotsuya i przyjaciele, czyli Bellmer w Japonii” (2010, Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu, Muzeum Śląskie w Katowicach) oraz „Atokata”, wystawy indywidualnej Kishin Shinoyamy (2012, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach).

Kanon Myokoin – japońska projektantka graficzna z Tokio, fotograf. Zajmuje się też rysunkiem i projektowaniem form użytkowych.

organizator
Galeria Bielska BWA - willa Sixta
Mickiewicza 24, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: www.galeriabielska.pl

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA i Willi Sixta obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała