Sławomir Rumiak, fot. km Spotkanie ze Sławomirem Rumiakiem i Kanon Myokoin Sławomir Rumiak
Galerie

Spotkanie ze Sławomirem Rumiakiem i Kanon Myokoin

  •  Galeria Bielska BWA - Willa Sixta
    ulica Adama Mickiewicza 24
  • Wstęp wolny

21 maja o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie ze Sławomirem Rumiakiem i Kanon Myokoin, których wystawa Nasienie prezentowana jest w piwnicach Willi Sixta od lutego br. Artyści opowiedzą o zainteresowaniu biologią, a także o tym, jak miejsce wystawy stało się inspiracją dla wideonarracji łączącej fotografie tworów biologicznych z losami człowieka.

Wstęp wolny.

Uwaga! Liczba uczestników zgodna z wytycznymi związanymi z reżimem sanitarnym obowiązującym w pandemii.

Sławomir Rumiak – urodził się w 1972 roku w Bielsku-Białej, fotograf, artysta wizualny. Absolwent katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1999). Uznanie przyniosły mu cykle fotograficzne, m.in. projekt Prêt-à-Porter (2004), na który złożyła się seria obrazów kobiet pełna odniesień zarówno do historii sztuki, jak i do skomercjalizowanego, uprzedmiotowionego wizerunku kobiety w kulturze masowej. W 2007 roku w ramach pracy „Wyjazd” przejechał na rowerze trasę z Polski do Wenecji, sypiając podczas postojów na kempingach wewnątrz wykonanej przez siebie miniatury pawilonu polskiego na Biennale Sztuki w Wenecji. Artysta doskonale rozpoznawalny w Japonii - współpracował między innymi z tokijskimi galeriami Il Tempo Gallery oraz Zeit Foto Salon, publikował swoje prace w japońskich magazynach fotograficznych, wykładał na tamtejszych uczelniach. Był kuratorem wystaw sztuki japońskiej w Polsce: Simon Yotsuya i przyjaciele, czyli Bellmer w Japonii (2010, Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu, Muzeum Śląskie w Katowicach) oraz Atokata, wystawy indywidualnej Kishin Shinoyamy (2012, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach).

Kanon Myokoin – japońska projektantka graficzna z Tokio, fotograf. Zajmuje się też rysunkiem i projektowaniem form użytkowych.

organizator
Galeria Bielska BWA - Willa Sixta
ulica Adama Mickiewicza 24, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: www.galeriabielska.pl

czynna od poniedziałku do piątku, godz. 12.00–10.00, wstęp wolny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA i Willi Sixta obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała