Urszula Broll, Bez tytułu, 1965, akwarela, papier, 64 x 50 cm Na zdjęciu Urszula Broll, Bez tytułu, 1965, akwarela, papier, 64 x 50 cm
Galerie

Spotkanie z Katarzyną Kozyrą

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  •  Wstęp: zapisy

Galeria Bielska BWA zaprasza do udziału w wydarzeniu towarzyszącym wystawie Urszuli Broll Atman znaczy Oddech (21 stycznia – 20 lutego 2022). Spotkanie poprowadzi dyrektor galerii Agata Smalcerz.

Podczas spotkania Katarzyna Kozyra, uznana artystka i czołowa reprezentantka sztuki krytycznej, opowie o założonej przez siebie Fundacji. Droga Katarzyny Kozyry do uznania w kraju oraz za granicą była długa i trudna. Z tego powodu powołała fundację, która wspiera artystki oraz kobiety pracujące w kulturze w Europie Środkowej i Wschodniej.

Jeden z wieloletnich projektów fundacji dotyczy pracy na rzecz zwiększenia obecności i dostrzegania aktywności kobiet na scenie artystycznej. Pierwszym zadaniem w ramach tego projektu, było przeprowadzenie prac związanych z całościowym opracowaniem i prezentacją publiczności dorobku artystycznego Urszuli Broll. Fundacja wydała pierwszy kompletny katalog dzieł artystki, noszący ten sam tytuł, co wystawa – Urszula Broll. Atman znaczy Oddech.

Wystawa w Galerii Bielskiej BWA jest trzecią, po warszawskiej Królikarni i Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, odsłoną projektu.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na naszym Facebooku.

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 8 zł, ulgowy 4 zł, grupowy 2 zł (min. 10 osób), w niedziele i święta wstęp za złotówkę, w środy wstęp bezpłatny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała