Spotkania w Międzykulturowym Centrum Dialogu KB Na zdjęciu budynek książnicy
Książki

Spotkania w Międzykulturowym Centrum Dialogu KB

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

Magdalena Witkiewicz: Uwierz w Mikołaja - 5 listopada o godz. 14.00 spotkanie z autorka książki, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem, do którego zdjęcia realizowane były m.in. w Bielsku-Białej Magdalena Witkiewicz to bestsellerowa polska autorka. Z zawodu analityk marketingowy, specjalista od modeli ekonometrycznych, z pasji pisarka. Nagradzana w prestiżowych literackich konkursach. Wielokrotnie nominowana w plebiscytach na Najlepszą Książkę Roku portalu Lubimyczytać.pl (zdobyła nagrodę za powieść Czereśnie zawsze muszą być dwie). Choć przede wszystkim znana jest jako autorka powieści obyczajowych (również z historią w tle) i romansów, świetnie radzi sobie w każdym gatunku – thriller Wizjer zyskał nominację do nagrody Bestsellery Empiku 2021 w kategorii Audiobook, a dzieciaki w różnym wieku pokochały jej cykl Banda z Burej. 

 

Drama Lama – 6 i 21 listopada o godz. 16.30.

 

English Discussion Club – 7 i 21 listopada o godz. 16.30.

 

Mały Książę na sześciu kontynentach – 8 listopada o godz. 17.00 spektakl multimedialny na podstawie tekstu Antoine de Saint-Exupery  KB zaprasza na poruszającą baśń w oparciu o tekst Exupéry’ego, która na nowo pozwoli odkryć emocje związane z ponadczasową opowieścią i jej bogatą symboliką. W rolę autora-pilota-narratora wciela się podróżnik Marek Tomalik, który odkrywa kolejne karty książki sprzed 80 lat. Narracji towarzyszą obrazy z jego podróży po sześciu kontynentach, nawiązujące do międzyplanetarnych podróży i poszukiwań Małego Księcia. Całość spaja improwizowana na żywo muzyka Kwartetu Czerwie, znanego z transowych ilustracji muzycznych do filmów kina niemego. Tym razem będzie to propozycja z pogranicza etnojazzu, francuskich szansonów i miękkiej psychodelii. To już drugi po Aborygeni, rdzenni Australijczycy wspólny projekt Marka Tomalika i Czerwi.

 

Dlaczego plac Wolności wolności nazwano – 9 listopada o godz. 17.00 spotkanie z historykiem i dziennikarzem Jackiem Kachlem.

 

Klub Zdrowia - 14 listopada o godz. 17.00 Co warto wiedzieć o schorzeniach górnych dróg oddechowych powie Zyta Kazimierczak-Zagórska, lekarz, specjalista otolaryngologii, chirurg.

 

Wojciech Kuczok – 15 listopada o godz. 17.00 spotkanie z prozaikiem, poetą, krytykiem filmowym i scenarzystą; zdobywcą Paszportu Polityki (2003 r.), laureatem Nagrody Literackiej Nike za powieść Gnój (2004 r.)

 

Bzik pana Zbyszka - 16 listopada o godz. 16.30 spotkanie Beskidzkiej Inicjatywy Lokalnej z cyklu Niezapomniani poprowadzi Alina Macher. Dr Zbigniew Banet – wieloletni prezes LKS Klimczok-Bystra, bardzo lubiany i szanowany społecznik oraz mecenas i pasjonat sportu. Wielokrotnie doceniany i wyróżniany – laureat prestiżowej Nagrody Starosty Bielskiego im. Józefa Londzina (2015), odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznawanym przez Prezydenta RP (2019). Honorowy Obywatel Gminy Wilkowice oraz jedna z najwybitniejszych i najmocniej kojarzonych z tą gminą postaci.
 

Filmowa środa - 22 i 29 listopada o godz. 16.00.

 

Dyskusyjny Klub Książki - spotkanie 23 listopada o godz. 16.00.

 

Dzień Zdrowia Psychicznego – 23 listopada o godz. 17:00 – spotkanie z Anettą Sostaric, która przedstawi opracowanie raportu Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym, na podstawie badania Fundacji UNAWEZA 2023, powstałym, by usłyszeć głos naszych dzieci.

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.

Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała