Skálmöld, Metsatöll i Atavistia Na zdjęciu plakat koncertu
Muzyka

Skálmöld, Metsatöll i Atavistia

  •  RudeBoy
    ul. 1 Maja 20
  •  Wstęp: 110, 95 zł

Skálmöld rusza w pierwszą headlinerską trasę po Europie! Muzycy będą promować nowe wydawnictwo Ydalir. W bielskim RudeBoyu grupa zaprezentuje się 27 października. W roli jej supportu Metsatöll i Atavistia.

Skálmöld gra muzykę przygodową i to jest ich największy atut. Kiedy wielu adeptów folkowej strony gatunku mniej lub bardziej skupia się wyłącznie na riffach, oni idą w drugą stronę. Wrzucają słuchacza na czubek swojego drakkara, a następnie razem z nim poszukują nieznanego. W ich przepisie na metal w stylu wikingowym nie chodzi wyłącznie o majestatyczne melodie czy kroczące riffy. Często do pakietu dochodzą nieoczywiste melodie, salwa solówek, a nawet thrashowe riffy rozładowujące napompowane ciśnienie. Chyba wyobrażacie sobie, jak to musi żreć na żywo, więc przekonajcie się!
https://www.facebook.com/skalmold


Metsatöll działają na folkmetalowym poletku już od niemal ćwierć wieku, ale nigdy nie ciągnęło ich do stadionów, zawsze działali po swojemu. Zamiast ckliwych i bombastycznych historyjek wybierają to, co najlepsze z lokalnego estońskiego folkloru, a patos zastępują nośnymi riffami i szlachetnymi melodiami. To zespół, który kocha się przede wszystkim za muzykę. Jest za co, bo nawet na ostatniej płycie bezbłędnie zmiksowali swoją folkową tożsamość z grozą black metalu i nie potknęli się przy tym ani razu.
https://www.facebook.com/Metsatoll


Atavistia to projekt, który może uradować prawie każdego. Orkiestrowa pompa i rozmach godny muzyki filmowej? Odhaczone. Ciężar death metalu? Jak najbardziej. Heavymetalowe wyczucie melodii? Pewnie. Dbałość o detal wywiedziona z metalu progresywnego? Jeszcze jak. Muzyczne dziecko Matta Sippoli to przede wszystkim skuteczne czerpanie z różnych krańców metalu. W każdej formie brzmi przekonująco i porywająco.
https://www.facebook.com/OfficialAtavistia

https://www.facebook.com/events/605174734749815/

organizator
RudeBoy
ul. 1 Maja 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 602177255
mail: kontakt@rudeboyclub.pl   strona internetowa: www.rudeboyclub.pl


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała