Singielka
Teatr

Singielka

  •  Teatr Polski
    ul. 1 Maja 1
  •  Wstęp: 50, 40 zł

Monodram Anny Guzik-Tylki

Alicja jest piosenkarką estradową, która utrzymuje się śpiewając na eventach, czasami jeździ z koncertami. Mieszka samotnie i tak naprawdę żyje życiem swoich najbliższych: Matki – zwariowanej optymistki, Juliana – fryzjera geja, Majki – kolekcjonerki facetów, Barbary – jej oddanej menagerki oraz Pana Leona – sąsiada.
Alicja jest świadomą „singielką”, a nawet uważa, że jest w tzw. najlepszym momencie swojego życia. Wskutek nieoczekiwanych zdarzeń jej pozornie poukładany świat nagle się zmienia... Jest cała masa takich kobiet jak ja. Emocjonalnie trochę przygaszone, ale za to z poczuciem własnej godności. Finansowo w miarę ustawione, zadbane, inteligentne i niezależne. Po skończonym małżeństwie, czy nieformalnym związku pozostało trochę żalu i zdjęć, a czasem jak facet miał klasę - mieszkanie i kilku znajomych. Chociaż, ci ostatni, przeważnie musieli się określić czyimi znajomymi tak naprawdę byli, więc to się robi dość pokręcone i jakieś takie niewygodne. W pierwszej chwili - jak się z kimś rozstajesz - to jest nawet dość zabawnie. Mówisz sobie: O, kurcze, znowu mi wszystko wolno, jestem swobodna jak jakiś ptak, jak gazela na sawannie, a właściwie - tak jak kiedyś, gdy byłam nastolatką i urwałam się wreszcie ze smyczy rodziców. Teraz będę się ubierać - jak chcę, malować się – jak chcę, chodzić spać – o której chcę, jeść i pić – co chcę.... Hej, zaraz. A dlaczego będąc z moim facetem w tzw. wymarzonym stadle było inaczej? Czy ktoś mi narzucał sposób bycia? Czy ktoś mnie ograniczał, kontrolował? Nie. To ja sama. W przedstawieniu usłyszycie Państwo także kilka premierowych piosenek, napisanych specjalnie dla Aktorki, z kompozycjami Krzysztofa Maciejowskiego.
Być singielką to wybór wolności czy życiowa konieczność? Modne słowo, określające modną postawę życiową współczesnych kobiet, stało się tytułem spektaklu, którego autorem i reżyserem jest Jacek Bończyk, a jedyną wykonawczynią – laureatka Ikara nagrody Prezydenta Bielska-Białej – Anna Guzik. Dla artystki, która po raz pierwszy mierzy się z formą teatru jednoosobowego, to okazja do pokazania pełnej palety możliwości artystycznych, również wokalnych. Integralną częścią spektaklu są bowiem piosenki, których autorem jest Krzysztof Maciejowski. Anna Guzik i Jacek Bończyk nie moralizują w „Singielce”, nie oceniają, nie zalecają gotowych recept. Metodą artystycznej analizy odsłaniają kłębowisko tęsknot i niepokojów, jakim jest dusza tworzonej przez nich bohaterki: współczesnej, nowoczesnej Polki.
twórcy
reżyseria – Jacek Bończyk
scenografia – Grzegorz Policiński
kostiumy – Izabella Toroniewicz
muzyka – Krzysztof Maciejowski

organizator
Teatr Polski
ul. 1 Maja 1, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338293160, 338228453
mail: rezerwacja@teatr.bielsko.pl   strona internetowa: www.teatr.bielsko.pl

bilety dostępne on-line za pośrednictwem strony internetowej teatru
kasa czynna: wtorek-piątek 10.00-14.00 i 15.00-18.00 oraz na godzinę przed każdym spektaklem, w weekendy i święta na trzy godziny przed każdym spektaklem

Spektakle    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała