Santander Letnie Brzmienia 2023 - zmiana miejsca Na zdjęciu plakat
Muzyka

Santander Letnie Brzmienia 2023 - zmiana miejsca

  •  Stadion Miejski
    ul. Tadeusza Rychlińskiego 19,
  •  Wstęp: 299-169

W czerwcu rusza wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką. W tym roku wydarzenie odbędzie się w nowej formule – dwudniowego festiwalu pod nową nazwą Santander Letnie Brzmienia 2023. Uwaga: zmiana miejsca - teren obok Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Program czwartej odsłony wydarzenia wypełnią solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – Babie Lato. Na www.letniebrzmienia.pl są już dostępne bilety.

Dwudniowy festiwal Santander Letnie Brzmienia odbędzie się 23 i 24 czerwca nie na lotnisku w Aleksandrowicach, ale przy Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Pierwszego dnia wydarzenia zagra Mrozu, czyli weteran i triumfator tegorocznej gali Fryderyków - zdobył pięć statuetek, dla którego ten cykl to nie tylko koncerty, lecz także przyjaciele i rodzinne spotkania.

Na scenie Santander Letnie Brzmienia wystąpi jeszcze dwóch laureatów najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w naszym kraju. Vito Bambino, który otrzymał statuetkę Fryderyka w kategorii utwór roku za piosenkę Za daleko nagraną z Mrozem, zaprezentuje m.in. materiał z nowej płyty Poczekalnia. Będzie można też usłyszeć Szczyla, wyróżnionego razem z Magierą za najlepszy album hip-hop.

Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną międzypokoleniowego projektu Babie Lato, gromadzącego na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych, w tym roku objęła Natalia Kukulska. Artystka zaprosiła do współpracy Bovską, Margaret, Zalię i Mery Spolsky, które są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz mają także swój głos poza nią. Imprezowe, energetyczne kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R&B i soulu. Wokalistki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single.

Oczywiście nie mogło zabraknąć też niekwestionowanej królowej dystansu i mistrzyni słowa – Katarzyny Nosowskiej z nowym materiałem. Ponadto festiwalowe sceny wypełnią koncerty, podczas których zagra plejada artystek i artystów, którzy od lat kreują muzyczne trendy i wyznaczają rozwój rodzimej sceny muzycznej: Bartek Królik, WaluśKraksaKryzys, bracia Kacperczyk, Rubens, Ars Latrans Orchestra, Zalia i Daria ze Śląska.

Harmonogram Santander Letnie Brzmienia 2023
Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice

23 czerwca (piątek)
Mrozu, Vito Bambino, Szczyl, Rubens, Bartek Królik, Ars Latrans Orchestra

24 czerwca (sobota)
Projekt specjalny Babie Lato, Nosowska, Kacperczyk, WaluśKraksaKryzys, Zalia, Daria ze Śląska

Dzieci do lat 6 (włącznie) mogą uczestniczyć w wydarzeniu bezpłatnie. Dla pozostałych bilety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.

organizator
Good Taste
ul. Polska 32, 60-401 Poznań
mail: bilety@goodtaste.pl   strona internetowa: http://goodtaste.pl/


Wydarzenia    

piątek

23

czerwca

17:00


Mrozu, Vito Bambino, Szczyl, Rubens, Bartek Królik, Ars Latrans Orchestra

Skontaktuj się

sobota

24

czerwca

17:00


Projekt specjalny Babie Lato, Nosowska, Kacperczyk, WaluśKraksaKryzys, Zalia, Daria ze Śląska

Skontaktuj się

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała