Muzyka

Sacrum in musica: Koncert muzyki gospel - festiwal odwołany

  •  Fitness Center 24
    Rejtana 3,
  •  Wstęp: 40 i 20 zł

W ostatnim koncercie festiwalu w kościele św. Andrzeja Boboli 23 kwietnia o godz. 18.00 słowo wygłosi biskup Adrian Korczago, potem wystąpi Dorrey Lyles & The Infinity Singers.

Dorrey Lyles, amerykańska gwiazda muzyki gospel, soul i bluesa urodziła się w 1970 r. Swoją przygodę z muzyką zaczęła od gospel. Pierwszym zespołem muzycznym założonym przez Dorrey był The Chosen Ones. W jego skład wchodzili głęboko wierzący, kochający śpiew młodzi ludzie. Inny utworzony przez Dorrey Lyles zespół otrzymał nazwę: The Tribe Of Judah (East). W ten sposób dawała wyraz swojej miłości do Boga. Brała też udział w występach innych zespołów gospel. W swojej solowej karierze łączy gatunek gospel z bluesem, soulem i jazzem. Występowała w Carnegie Hall w Nowym Jorku u boku Jamesa Ingrama, Oleta Adamsa, Peabo Brysona and Melissa Manchestera. Dorrey Lyles angażowała się w liczne projekty muzyczne, szukając jednak głównie takich, które były związane z muzyką chrześcijańską. Śpiewała m.in. w Gospel Caravan Johna Howarda, Tyscot Recording Artist czy Unlimited Praise. Koncertowała w Europie z Harlem Gospel Singers, Philadelphia Singers, The Best Best of Black Gospel Singers i Rev. Gregory M. Kelly & The Best of Harlem Gospel. Od ośmiu już lat też członkinią światowej sławy zespołu Weather Girls. Każdy występ przekonuje o jej wielkim muzycznym talencie, choć ona sama powtarza, że najważniejszym jej sukcesem jest bycie matką. Koncertując Dorrey Lyles wielokrotnie dawała wyraz swej miłości do Chrystusa. Prowadząc warsztaty muzyki gospel, nie tylko dba o umiejętności artystyczne uczestników, ale troszczy się także o zdrowie ich duszy, wyzwalając w nich nowe pokłady energii. Po przeprowadzce z USA do Niemiec Dorrey zebrała grupę ludzi, z którymi połączyła ją miłość do Boga i do muzyki. Nazwała ją Singers Infinity i śpiewa z nimi, głosząc Dobrą Nowinę oraz uwielbiając Boga. Razem dają niezwykle dynamiczne świadectwo radości życia i miłości do Chrystusa.

organizator
Bielskie Centrum Kultury
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, od 1 grudnia 2020 roku kasa czynna jest w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach 10.00-13.00 w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała