Rower pomaga, fot. archiwum Arki
Rozmaitości

Rower pomaga z Galerią Sfera

  •  Arka Fundacja Ekologiczna
    ul. Kosmiczna 15 b
  • Wstęp wolny

1 sierpnia rozpocznie się czwarta akcja Rower pomaga z Galerią Sfera. To pomysł na to, jak połączyć aktywność fizyczną z pomaganiem potrzebującym dzieciom. Wystarczy przed każdą wycieczką rowerową włączyć aplikację Endomondo, która zliczy przejechane kilometry, w zamian za nie podopieczni domów dziecka i świetlic środowiskowych otrzymają nowe rowery. 

Akcję prowadzą wspólnie Galeria Sfera i Fundacja Ekologiczna Arka, które łączy tematyka ekologiczna i społeczna. Akcja rozpoczyna się już 1 sierpnia, a rowerzyści będą mogli przemierzać kilometry przez cały miesiąc aż do finału, który odbędzie się 29 sierpnia na placu Bolka i Lolka przy Galerii Sfera. Wtedy też zostaną przekazane rowery ufundowane przez Sferę oraz sportowych partnerów - Martes Sport Premium i Kross. 

– Akcja łączy przyjemne z pożytecznym – robimy coś dobrego dla swojego zdrowia i kondycji, miło spędzamy czas, a przy okazji spełniamy dziecięce marzenia o własnym rowerze. Mamy nadzieję, że w tym roku powtórzymy sukces poprzedniej edycji i pomożemy kolejnym podopiecznym domów dziecka i świetlic środowiskowych – mówi dyrektor Galerii Sfera Monika Magner. 

Rowerzyści biorący udział w wyzwaniu mogą dodatkowo sprawdzić na stronie https://rowerpomaga.pl/, o ile ograniczyli emisję CO2, pokonując daną trasę rowerem, a nie samochodem.

Jazda na rowerze jest jedną z przyjemniejszych form rekreacji, dlatego inicjatywa Rower pomaga cieszy się dużą popularnością nie tylko w Bielsku-Białej, ale również w całej Polsce. Dzięki niej w ciągu pięciu lat do potrzebujących dzieci trafiło aż 283 rowerów. Podczas ubiegłorocznej edycji bielszczanie przejechali ponad milion kilometrów. Ich zaangażowanie sprawiło, że dzieci z okolicznych domów dziecka oraz świetlic środowiskowych otrzymały 10 rowerów.

–  Zrobiliśmy dużo dobrego, a w tym roku pomożemy także dzieciom-sierotom wojny na Ukrainie. W międzynarodowej edycji akcji Bikehelps bierze udział ponad 7 tysięcy rowerzystów na całym świecie. Oprócz tego chcemy mocno podkreślić proekologiczne i prozdrowotne aspekty jazdy na rowerze – podsumowuje prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz. 

Do akcji można dołączyć pod linkiem: https://www.endomondo.com/challenges/44276943.
Kilometry można także dopisywać na stronie: https://rowerpomaga.pl/, zaznaczając Rower Pomaga z Galerią Sfera 2020. 

Rower pomaga to największa akcja społeczno-rowerowa w Polsce. W 2018 r. inicjatywa otrzymała nagrodę Travelery, zajmując tym samym pierwsze miejsce w 12. edycji plebiscytu National Geographic w kategorii Społeczna inicjatywa roku. Akcję wspierają także: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Grupa Kęty, Zakład Gospodarki Odpadami, Murapol S.A oraz gminy partnerskie. 

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała