Radosław Sadowski jako Robinson fot. Paweł Sowa
Teatr

Robinson

W niedzielę 14 czerwca o godzinie 11.00 Teatr Lalek Banialuka zaprezentuje pierwsze po pandemijnej przerwie przedstawienie. Zobaczymy spektakl Robinson.

Przedstawienie oparte na motywach klasycznego utworu Daniela Defoe Robinson Crusoe, które na bielskiej scenie jest wnowej interpretacji, z niezwykłą scenografią, zabawnymi lalkami i wielkim poczuciem humoru. Przedstawienie będzie pełne niesamowitych efektów, zmian i zwrotów akcji. Ale też nie zabraknie refleksji, bowiem tym razem Robinson nie tylko odnajdzie drogę do domu, ale i klucz do tego, jak cieszyć się z najprostszych, codziennych rzeczy.
reż., scen. Marek Zákostelecký

Po wielu tygodniach życia w czterech ścianach i wirtualnych podróżach, czas najwyższy na wyprawę w świat magii i wyobraźni… w realu. Podczas izolacji związanej z epidemią spędziliśmy mnóstwo godzin przed ekranami komputerów, tabletów, smartfonów, komunikując się przy pomocy messengerów, skype’ów oraz uczestnicząc w wydarzeniach on-line. Z pewnością życie w sieci nas zmęczyło. Jak z niego wyjść? Przede wszystkim szybko! Będzie ku temu okazja już w najbliższą niedzielę 14 czerwca o godzinie 11.00, kiedy to Teatr Lalek Banialuka ponownie otworzy drzwi do swojego niezwykłego świata i zaprezentuje stęsknionej widowni spektakl zaskakujący, który z jednej strony odzwierciedla stan samotności, a z drugiej wskazuje drogę powrotu do życia pełnego przygód, przyjaciół i ciekawych spotkań. Pomimo że „wylądujemy” na bezludnej wyspie, spędzimy ten czas razem (w odpowiedniej odległości i w maseczkach, zarówno na scenie jak i na widowni, z najstaranniej dobranymi środkami bezpieczeństwa) – czytamy w komunikacie Teatru Lalek Banialuka.

W sytuacji, gdy epidemia wstrząsnęła gospodarką i budżetami wielu rodzin, a wydatek na kulturę w obecnym czasie nie jest na szczycie listy potrzeb, spektakl Robinson będzie można obejrzeć, płacąc wyjątkowo 10 zł za bilet. W ten sposób Banialuka pragnie zachęcić swoich widzów do obejrzeniu bajki na swojej scenie, a nie w telewizji czy Internecie.

Wizyta w teatrze ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i choć przeżywana jest indywidualnie, to jednak w duszy każdego z nas jest zarazem doświadczeniem pewnej zbiorowości, wzmaga poczucie przynależności do grupy, do społeczności i przełamuje poczucie samotności czy izolacji. Nasz pierwszy spektakl, który zagramy po czasie izolacji wpisuje się również w zbliżające święto miasta – Dni Bielska-Białej, które w tym roku będą obchodzone zarówno on-line, jak w rzeczywistej przestrzeni obu bielskich teatrów. Do zobaczenia w miejscu magicznym – w Teatrze Lalek Banialuka – zaprasza teatr.

organizator
Teatr Lalek Banialuka
ul. Mickiewicza 20, 43-300 Bielsko-Biała
mail: biuro@banialuka.pl   strona internetowa: www.banialuka.pl

bilety:
- w Kasie Teatru - pn.-pt. w godz. 8.00-16.00, ni. w godz. 9.00-12.00, tel. 338150914, 338221047 lub 338123394 - w. 32
- w Impresariacie - pn.-pt. w godz. 8.00-16.00, ni. w godz. 8.00-16.00, tel. 338150914, 33 8221047 lub 338123394, e-mail: impresariat@banialuka.pl
- w systemie sprzedaży on-line - na niedzielne przedstawienia oraz wybrane spektakle w inne dni tygodnia - www.banialuka.pl/repertuar - przycisk kup bilet
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała