Ray Wilson, fot. Guido Karpsmall Na zdjęciu Ray Wilson
Muzyka

Ray Wilson: Genesis Classics

  •  Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
    ul. Słowackiego 27
  •  Bilety: 160-100 zł

Były wokalista zespołu Genesis i lider grupy Stillskin Ray Wilson zaśpiewa 20 kwietnia o godz. 19.00 w BCK. W koncercie na trasie Genesis Classic, artysta przypomni publiczności największe przeboje Genesis i grupy Stiltskin.

Ostatnie lata były dla Raya Wilsona bardzo owocne. W 2016 r. pojawiły się aż dwa nowe studyjne albumy artysty: akustyczny Song for a Friend oraz Makes Me Think of Home o bardziej elektrycznym brzmieniu. W 2017 r. wydany został album live Time and Distance. W tym samym roku Wilson wydał swoją pierwszą płytę w formacie Blu-Ray. To zarejestrowany w niemieckim studio ZDF Bauhaus ekskluzywny, zagrany dla niewielkiej widowni koncert. Z kolei w 2019 r. ukazał się na rynku album podsumowujący ostatnie 20 lat kariery solowej – Upon My Life. Ostatnie wydawnictwo Raya Wilsona - The Weight of Man określony został przez krytyków muzycznych jako empatia i dusza, emocja i realizacja, doświadczenie i dreszcz rozczarowań, zrozumienie i nadzieja. Nie ma wypełniaczy, każda piosenka mogłaby być samodzielnym singlem.

Wieloletnia kariera solowa i współpraca z legendarną grupą Genesis sprawiła, że Ray Wilson jest twórcą znanym i docenianym na całym świecie. Wspólnie nagrana z zespołem Genesis płyta …Calling All Stations… do dziś cieszy się ogromną popularnością i uznawana jest za jedną z najlepszych płyt w dyskografii grupy.
Fani Raya Wilsona i zespołu Genesis będą mieli okazję usłyszeć największe przeboje na żywo. Trasa koncertowa Genesis Classic to prawdziwa rockandrollowa uczta – zarówno dla osób kochających największe przeboje Genesis, jak i dla fanów mocniejszego, gitarowego brzmienia.
Tegoroczna trasa to nie tylko największe przeboje Genesis, ale także celebracja 30 lecia kultowego albumu grupy Stiltskin - The Mind's Eye. To debiutancki album studyjny zespołu, którego frontmanem był Ray. Album zdobył wiele nagród, a singiel Inside, osiągnął numer jeden na liście przebojów w wielu krajach w tym w Wielkiej Brytanii. Podczas tegorocznych koncertów, oprócz największych przebojów Genesis, pojawią się także niezapomniane kompozycje z tego albumu.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, kasa w pokoju nr 14, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała