Rasm Almashan Yemenia, fot. Darek Kawka Na zdjęciu Rasm Almashan Yemenia
Muzyka

Rasm Almashan Yemenia

  •  Metrum Jazz Club
    ul. Partyzantów 22
  •  Wstęp: 90, 80 zł

Rasm Almashan to unikalna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich w nowoczesnych aranżacjach. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły. Kultura de Natura oraz Soomood. Koniec 2019 roku przyniósł długo oczekiwaną autorską płytę. Album Yemenia odnosi coraz większe sukcesy. Przez trzy miesiące była w TOP20 World Charts Music Europe - na którą głosują dziennikarze muzyczni, zrzeszeni w około 50 europejskich rozgłośniach radiowych.

Rasm Almashan tak mówi o swoim albumie. Yemenia to bardzo kolorowa płyta w stylu World Music. Zabrzmiały tutaj razem Arabia i Afryka ubrane w europejskie dźwięki. Jest to muzyka świata, inspirowana brzmieniami Jemenu, które zapamiętałam z dzieciństwa. Imigranci z Afryki, którzy mieszkali w Jemenie mieli duży wpływ na moją muzykę. Ucząc się w szkole w Adenie spędzałam dużo czasu z kolegami z Sudanu, Kenii i Etiopii, chłonąc ich piosenki i rytmy. Na płycie są historie z lat 80-tych i 90-tych. Słowa w piosenkach dotykają biedy, wojny i pokoju oraz tęsknoty za krajem. Przesłaniem albumu jest budowanie mostów pomiędzy Bliskim Wschodem a Światem Zachodnim, apel o pokój dla Jemenu.

Podczas występów, wokalistce towarzyszy zespół znakomitych muzyków, wywodzących się z world music i jazzu. Oprócz artystki skład koncertowy tworzą m.in. Adam Lemańczyk (instrumenty klawiszowe), Mateusz Szemraj (oud), Adeb Chamoun (instrumenty perkusyjne / wokale), Paweł Dobrowolski (perkusja), Bartozzi Wojciechowski (gitara basowa).

bilety w cenie. 80 zł przedsprzedaż - do nabycia w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 ; 90 zł w dniu koncertu - ilość miejsc ograniczona

organizator
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała
tel. 338221065, 603373590
mail: info@metrumjazz.pl   strona internetowa: http://www.metrumjazz.pl

sprzedaż biletów przez internet oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała